MŚ siatkarek 2022 - terminarz, wyniki, tabele i grupy - Siatkówka kobiet
19/09/2022, 19:00 GMT+2
Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet 2022. W Polsce oraz w Holandii zakończyła się walka o tytuł najlepszej reprezentacji globu. W fazie pucharowej turnieju brały udział polskie siatkarki. Zobacz, jak wygląda zestawienie grup, wyniki oraz tabele MŚ siatkarek 2022.
Dla Polek był to pierwszy występ na tej imprezie od 12 lat, kiedy nasze zawodniczki zajęły w Japonii dziewiąte miejsce.
Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet 2022. Kiedy turniej, gdzie mecze?
Mistrzostwa świata 2022 odbywały się w dniach 23 września - 15 października. W trakcie turnieju zostało rozegranych łącznie 100 meczów.
Gospodarzami imprezy były Gdańsk, Łódź, Gliwice oraz holenderskie Arnhem, Rotterdam, a także Apeldoorn. Swoje spotkania fazy grupowej Polki - z wyjątkiem pierwszego przeciwko Chorwatkom - rozgrywały w Gdańsku. Finał oraz mecz o trzecie miejsce odbyły się w Arnhem.
Tytułu mistrzyń świata broniły Serbki. I obroniły go, wygrywając pewnie w finale z Brazylią 3:0.
Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet 2022. Format turnieju
W pierwszej fazie turnieju brały udział 24 drużyny, które rozlosowano do czterech sześciozespołowych grup. Ta faza imprezy zakończy się 2 października. Awans do kolejnej rundy zapewnią sobie cztery czołowe ekipy.
W drugiej fazie (4-9 października) 16 reprezentacji rywalizowało w dwóch ośmiozespołowych grupach, z których do ćwierćfinałów weszły po cztery najlepsze, w tym Polska.
Dalej walka o tytuł będzie toczyć się systemem pucharowym. Mecze 1/4 finału odbędą się 11 października, półfinały - 12 oraz 13 października, a finał i spotkanie o trzecie miejsce - 15 października.
FAZA PUCHAROWA
Ćwierćfinały (11 października, wtorek):
Apeldoorn1E Włochy - 4E Chiny 3:1
2E Brazylia - 3E Japonia 3:2
2E Brazylia - 3E Japonia 3:2
Półfinały (12 i 13 października, środa i czwartek):
GliwiceSerbia - USA 3:1
ApeldoornWłochy - Brazylia 1:3
Mecz o 3. miejsce (sobota):
Finał (sobota):
***
FAZA GRUPOWA
Druga część mistrzostw:
GRUPA E: tabela i terminarz
4 października, 14.15: Japonia - Belgia 3:1
4 października, 17.15: Włochy - Brazylia 2:3
4 października, 20.15: Holandia - Argentyna 3:1
5 października, 14.15: Włochy - Japonia 3:1
5 października, 17.15: Chiny - Portoryko 3:0
5 października, 20.15: Belgia - Argentyna 3:0
6 października, 15.00: Brazylia - Portoryko 3:0
6 października, 20.00: Chiny - Holandia 3:2
7 października, 14.15: Japonia - Portoryko 3:0
7 października, 17.15: Włochy - Argentyna 3:0
7 października, 20.00: Brazylia - Holandia 3:0
8 października, 13.30: Włochy - Chiny 3:0
8 października, 17.00: Brazylia - Belgia 3:1
9 października, 12.30: Chiny - Belgia 3:0
9 października, 15.30: Japonia - Holandia 3:0
9 października, 18.30: Portoryko - Argentyna 3:1
4 października, 17.15: Włochy - Brazylia 2:3
4 października, 20.15: Holandia - Argentyna 3:1
5 października, 14.15: Włochy - Japonia 3:1
5 października, 17.15: Chiny - Portoryko 3:0
5 października, 20.15: Belgia - Argentyna 3:0
6 października, 15.00: Brazylia - Portoryko 3:0
6 października, 20.00: Chiny - Holandia 3:2
7 października, 14.15: Japonia - Portoryko 3:0
7 października, 17.15: Włochy - Argentyna 3:0
7 października, 20.00: Brazylia - Holandia 3:0
8 października, 13.30: Włochy - Chiny 3:0
8 października, 17.00: Brazylia - Belgia 3:1
9 października, 12.30: Chiny - Belgia 3:0
9 października, 15.30: Japonia - Holandia 3:0
9 października, 18.30: Portoryko - Argentyna 3:1
GRUPA F: tabela i terminarz
4 października, 15.00: Tajlandia - Kanada 1:3
4 października, 17.30: USA - Dominikana 3:1
4 października, 19.00: Turcja - Niemcy 3:0
4 października, 20.30: Serbia - Polska 3:0
5 października, 15.00: Tajlandia - Niemcy 1:3
5 października, 17.30: Turcja - Kanada 3:0
5 października, 19.00: Serbia - Dominikana 3:0
5 października, 20.30: USA - Polska 0:3
7 października, 15.00: Serbia - Tajlandia 3:0
7 października, 17.30: USA - Turcja 3:1
7 października, 19.00: Dominikana - Niemcy 3:1
7 października, 20.30: Polska - Kanada 3:2
8 października, 15.00: USA - Tajlandia 3:2
8 października, 17.30: Serbia - Turcja 3:0
8 października, 19.00: Dominikana - Kanada 2:3
8 października, 20.30: Polska - Niemcy 3:2
4 października, 17.30: USA - Dominikana 3:1
4 października, 19.00: Turcja - Niemcy 3:0
4 października, 20.30: Serbia - Polska 3:0
5 października, 15.00: Tajlandia - Niemcy 1:3
5 października, 17.30: Turcja - Kanada 3:0
5 października, 19.00: Serbia - Dominikana 3:0
5 października, 20.30: USA - Polska 0:3
7 października, 15.00: Serbia - Tajlandia 3:0
7 października, 17.30: USA - Turcja 3:1
7 października, 19.00: Dominikana - Niemcy 3:1
7 października, 20.30: Polska - Kanada 3:2
8 października, 15.00: USA - Tajlandia 3:2
8 października, 17.30: Serbia - Turcja 3:0
8 października, 19.00: Dominikana - Kanada 2:3
8 października, 20.30: Polska - Niemcy 3:2
Pierwsza część mistrzostw:
GRUPA A: tabela i terminarz
23 września, 20.00: Holandia - Kenia 3:0
24 września, 14.00: Belgia - Portoryko 3:0
24 września, 15.00: Włochy - Kamerun 3:0
25 września, 13.00: Belgia - Kenia 3:0
25 września, 16.00: Holandia - Kamerun 3:0
26 września, 18.00: Włochy - Portoryko 3:0
27 września, 18.00: Włochy - Belgia 3:1
27 września, 20.00: Kamerun - Kenia 0:3
28 września, 20.00: Holandia - Portoryko 3:1
29 września, 18.00: Włochy - Kenia 3:0
29 września, 20.00: Portoryko - Kamerun 3:0
30 września, 20.00: Holandia - Belgia 1:3
1 października, 16.00: Portoryko - Kenia 3:1
2 października, 13.00: Belgia - Kamerun 3:0
2 października, 16.00: Holandia - Włochy 1:3
24 września, 14.00: Belgia - Portoryko 3:0
24 września, 15.00: Włochy - Kamerun 3:0
25 września, 13.00: Belgia - Kenia 3:0
25 września, 16.00: Holandia - Kamerun 3:0
26 września, 18.00: Włochy - Portoryko 3:0
27 września, 18.00: Włochy - Belgia 3:1
27 września, 20.00: Kamerun - Kenia 0:3
28 września, 20.00: Holandia - Portoryko 3:1
29 września, 18.00: Włochy - Kenia 3:0
29 września, 20.00: Portoryko - Kamerun 3:0
30 września, 20.00: Holandia - Belgia 1:3
1 października, 16.00: Portoryko - Kenia 3:1
2 października, 13.00: Belgia - Kamerun 3:0
2 października, 16.00: Holandia - Włochy 1:3
GRUPA B: tabela i terminarz
23 września, 18.00: Polska - Chorwacja 3:1
24 września, 13.00: Turcja - Tajlandia 2:3
24 września, 18.30: Dominikana - Korea Płd. 3:0
27 września, 14.00: Turcja - Korea Płd. 3:0
27 września, 17.30: Dominikana - Chorwacja 3:0
27 września, 20.30: Polska - Tajlandia 3:0
28 września, 14.00: Tajlandia - Chorwacja 3:0
28 września, 17.30: Turcja - Dominikana 3:2
28 września, 20.30: Polska - Korea Płd. 3:0
29 września, 14.00: Korea Płd. - Tajlandia 0:3
29 września, 17.30: Turcja - Chorwacja 3:0
29 września, 20.30: Polska - Dominikana 1:3
1 października, 14.00: Tajlandia - Dominikana 3:2
1 października, 17.30: Korea Płd. - Chorwacja 3:1
1 października, 20.30: Polska - Turcja 2:3
24 września, 13.00: Turcja - Tajlandia 2:3
24 września, 18.30: Dominikana - Korea Płd. 3:0
27 września, 14.00: Turcja - Korea Płd. 3:0
27 września, 17.30: Dominikana - Chorwacja 3:0
27 września, 20.30: Polska - Tajlandia 3:0
28 września, 14.00: Tajlandia - Chorwacja 3:0
28 września, 17.30: Turcja - Dominikana 3:2
28 września, 20.30: Polska - Korea Płd. 3:0
29 września, 14.00: Korea Płd. - Tajlandia 0:3
29 września, 17.30: Turcja - Chorwacja 3:0
29 września, 20.30: Polska - Dominikana 1:3
1 października, 14.00: Tajlandia - Dominikana 3:2
1 października, 17.30: Korea Płd. - Chorwacja 3:1
1 października, 20.30: Polska - Turcja 2:3
GRUPA C: tabela i terminarz
24 września, 19.30: USA - Kazachstan 3:0
25 września, 19.00: Niemcy - Bułgaria 3:1
25 września, 20.00: Serbia - Kanada 3:0
26 września, 15.30: Niemcy - Kazachstan 3:0
26 września, 16.00: Serbia - Bułgaria 3:2
26 września, 21.00: USA - Kanada 3:0
29 września, 13.00: Kanada - Kazachstan 3:0
29 września, 16.00: Serbia - Niemcy 3:0
29 września, 19.00: USA - Bułgaria 3:1
30 września, 13.00: Serbia - Kazachstan 3:0
30 września, 16.00: Bułgaria - Kanada 1:3
30 września, 19.00: USA - Niemcy 3:0
1 października, 13.00: Bułgaria - Kazachstan 3:0
1 października, 16.00: Niemcy - Kanada 2:3
1 października, 19.00: USA - Serbia 0:3
25 września, 19.00: Niemcy - Bułgaria 3:1
25 września, 20.00: Serbia - Kanada 3:0
26 września, 15.30: Niemcy - Kazachstan 3:0
26 września, 16.00: Serbia - Bułgaria 3:2
26 września, 21.00: USA - Kanada 3:0
29 września, 13.00: Kanada - Kazachstan 3:0
29 września, 16.00: Serbia - Niemcy 3:0
29 września, 19.00: USA - Bułgaria 3:1
30 września, 13.00: Serbia - Kazachstan 3:0
30 września, 16.00: Bułgaria - Kanada 1:3
30 września, 19.00: USA - Niemcy 3:0
1 października, 13.00: Bułgaria - Kazachstan 3:0
1 października, 16.00: Niemcy - Kanada 2:3
1 października, 19.00: USA - Serbia 0:3
GRUPA D: tabela i terminarz
24 września, 20.30: Brazylia - Czechy 3:1
25 września, 14.00: Chiny - Argentyna 3:0
25 września, 14.15: Japonia - Kolumbia 3:0
26 września, 14.15: Japonia - Czechy 3:0
26 września, 18.30: Brazylia - Argentyna 3:0
27 września, 14.00: Chiny - Kolumbia 3:0
28 września, 14.15: Chiny - Japonia 3:0
28 września, 15.00: Brazylia - Kolumbia 3:1
28 września, 18.00: Argentyna - Czechy 3:0
30 września, 14.00: Chiny - Czechy 3:0
30 września, 14.15: Brazylia - Japonia 1:3
30 września, 18.00: Kolumbia - Argentyna 2:3
1 października, 14.00: Brazylia - Chiny 3:1
1 października, 18.00: Kolumbia - Czechy 1:3
2 października, 14.15: Japonia - Argentyna 3:0
25 września, 14.00: Chiny - Argentyna 3:0
25 września, 14.15: Japonia - Kolumbia 3:0
26 września, 14.15: Japonia - Czechy 3:0
26 września, 18.30: Brazylia - Argentyna 3:0
27 września, 14.00: Chiny - Kolumbia 3:0
28 września, 14.15: Chiny - Japonia 3:0
28 września, 15.00: Brazylia - Kolumbia 3:1
28 września, 18.00: Argentyna - Czechy 3:0
30 września, 14.00: Chiny - Czechy 3:0
30 września, 14.15: Brazylia - Japonia 1:3
30 września, 18.00: Kolumbia - Argentyna 2:3
1 października, 14.00: Brazylia - Chiny 3:1
1 października, 18.00: Kolumbia - Czechy 1:3
2 października, 14.15: Japonia - Argentyna 3:0
Skład reprezentacji Polski siatkarek na MŚ 2022:
rozgrywające: Joanna Wołosz (Proseco Doc Imoco Conegliano), Katarzyna Wenerska (Developres Bella Dolina Rzeszów);
środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Kamila Witkowska (obie ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police), Anna Obiała (Developres Bella Dolina Rzeszów);
przyjmujące: Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź), Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon Łódź), Olivia Różański (Fenera Chieri), Weronika Szlagowska (Developres Bella Dolina Rzeszów);
atakujące: Magdalena Stysiak (Vero Volley Monza), Monika Gałkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz);
libero: Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police), Aleksandra Szczygłowska (Developres Bella Dolina Rzeszów).
środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Kamila Witkowska (obie ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police), Anna Obiała (Developres Bella Dolina Rzeszów);
przyjmujące: Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź), Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon Łódź), Olivia Różański (Fenera Chieri), Weronika Szlagowska (Developres Bella Dolina Rzeszów);
atakujące: Magdalena Stysiak (Vero Volley Monza), Monika Gałkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz);
libero: Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police), Aleksandra Szczygłowska (Developres Bella Dolina Rzeszów).
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl
dołącz do Ponad 3 miliony użytkowników w aplikacji
Pobierz
Zeskanuj
Powiązane tematy
Udostępnij
Reklama
Reklama