MŚ w siatkówce kobiet 2022. Włochy - USA: wynik i relacja z meczu o trzecie miejsce

15/10/2022, 16:37 GMT+2

Reprezentacja Włoch wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w siatkówce kobiet. W meczu o trzecie miejsce podopieczne Davide Mazzantiego pokonały aktualne mistrzynie olimpijskie Amerykanki 3:0 (25:20, 25:15, 27:25). W finale Brazylijki zagrają z broniącymi tytułu Serbkami.

W meczu o trzecie miejsce trudno było jednoznacznie wskazać faworyta. W półfinałach oba zespoły przegrały w czterech setach - Włoszki z Brazylijkami, a Amerykanki z Serbkami - chociaż minimalnie lepiej zaprezentowała się drużyna z Europy.

Włoszki nie dały szans Amerykankom

W sobotę od początku zarysowała się wyraźna przewaga Włoszek. W mecz znakomicie weszła rosła atakująca Paola Egonu, która tylko w pierwszym secie - wygranym 25:20 - zdobyła dla swojej ekipy aż 10 punktów (w całym meczu zanotowała 25 oczek).
W zespole Stanów Zjednoczonych na próżno było szukać liderki na miarę Egonu. Mistrzynie olimpijskie z Tokio miały ogromne problemy ze skutecznością ataku, co szybko przełożyło się na rezultat na tablicy wyników. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego wygrały różnicą 10 oczek - 25:15.
Najbardziej zacięty był set numer trzy, w którym siatkarki z USA prowadziły już 24:20. W kluczowym momencie Włoszki pokazały jednak klasę. Nie tylko obroniły cztery kolejne piłki setowe, ale dzięki blokowi Anny Danesi mogły cieszyć się ze zwycięstwa 27:25 i medalu mistrzostw świata. Drugiego z rzędu, bo w 2018 roku w Japonii wywalczyły srebro.

W sobotnim finale MŚ Brazylijki zagrają z broniącymi tytułu Serbkami. Początek spotkania o 20.00.