Siatkówka. USA - Turcja: wyniki i relacja z meczów 1/4 finału MŚ siatkarek 2022

11/10/2022, 17:11 GMT+2

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych we wtorek pokonała w Gliwicach Turcję 3:0 w 1/4 finału mistrzostw świata siatkarek. Amerykanki w następnej fazie turnieju zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Polska - Serbia. Do najlepszej czwórki awansowały już także Włoszki, które wygrały z Chinkami 3:1.

Siatkarki USA awansowały do półfinału MŚ

Półfinałowego rywala dla drużyny z Półwyspu Apenińskiego wyłoni konfrontacja Brazylii z Japonią, która również rozstrzygnie się we wtorek.

Gładki triumf Amerykanek

Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych od początku meczu miały sporą przewagę. Widać było, że Turczynki są dużo słabsze. Wprawdzie w pierwszym secie odrobiły stratę, ale w końcówce rywalki spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie.
Druga partia była popisem zawodniczek zza oceanu, choć na początku przegrywały 0:3. Świetnie prezentowała się zwłaszcza Kelsey Robinson Cook. Trzecia odsłona wyglądała podobnie. Na usprawiedliwienie Turczynek trzeba powiedzieć, że z kontuzjami grały podstawowe siatkarki: atakująca Ebrar Karakurt oraz środkowa Zehra Gunes. Obie w ostatnich dniach nie trenowały.
Mimo że mecz w Gliwicach zaczął się trzy godziny przed spotkaniem Polek, na trybunach było naprawdę wielu kibiców, którzy bardzo żywiołowo reagowali. Choć spotkanie było zaskakująco jednostronne, nie zabrakło wielu wspaniałych i długich akcji.

Włoszki z problemami tylko w jednym secie

Pierwszy ćwierćfinał MŚ w Apeldoornie również został rozegrany pod dyktando jednej drużyny. Włoszki rozstrzygnęły pierwszą partię z Chinkami, zwyciężając do 16. W drugiej odsłonie walka była bardziej zacięta, ale znów zakończyła się po myśli siatkarek z Półwyspu Apenińskiego.
Trzeci set był odrodzeniem Azjatek, które wygrały do 13. Reprezentacja Włoch pewnie przypieczętowała jednak swój awans w kolejnej partii i w czwartek zagra o finał mistrzostw globu z Brazylią lub Japonią.