Vero Volley Monza - Sir Susa Vim Perugia: Wilfredo Leon ze znakomitym występem w finale ligi włoskiej

Przemysław Kuwał

22/04/2024, 13:45 GMT+2

Im bliżej początku sezonu reprezentacyjnego, tym wyższa jest forma Wilfredo Leona. 30-latek zaliczył kapitalny występ w barwach Sir Susa Vim Perugia, ale jego drużyna przegrała z Vero Volley Monza 2:3. W rywalizacji o mistrzostwo Włoch jest 1-1.

Wilfredo Leon

Gablota klubu Kamila Semeniuka i właśnie Leona wygląda w tym sezonie imponująco. Są w niej już trofea za Superpuchar i Puchar Włoch oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Do zdjęcia pozostał już tylko ostatni skalp - mistrzostwo kraju.
Pierwszy krok w stronę poczwórnej korony Perugia zrobiła w czwartek, kiedy wygrała 3:1, a pierwsze skrzypce grał Semeniuk.
Drugi mecz toczącej się do trzech zwycięstw rywalizacji odbył się w niedzielę w Monzy. I tu zaskoczenie, bo gospodarze zdołali wygrać 3:2, mimo że po trzech setach przegrywali.

Wilfredo Leon jest gwiazdą Perugii

Świetna skuteczność w ataku Leona

Monza wygraną zawdzięcza Stephenowi Maarowi, który uzyskał aż 28 punktów. Po stronie pokonanych równie genialny, a być może nawet lepszy występ zanotował Leon. Przyjmujący reprezentacji Polski zaczął mecz w rezerwie, ale już od drugiego seta przebywał na parkiecie nieprzerwanie. I trudno się dziwić, bo grał kapitalnie.
30-latek, który znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na sezon 2024, skończył aż 22 z 29 ataków, co dało mu wybitną skuteczność 76 procent. Do tego dołożył dwa asy serwisowe.
Kamil Semeniuk tym razem zdobył 10 punktów.
Trzeci mecz finału ligi włoskiej zaplanowano na czwartek w Perugii.