Siatkówka. Polska - Dominikana: wynik i relacja z meczu - MŚ siatkarek 2022

29/09/2022, 20:32 GMT+2

Koniec zwycięskiej serii reprezentacji Polski kobiet na organizowanych w Holandii i Polsce mistrzostwach świata. Biało-Czerwone przegrały w Gdańsku 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25) z reprezentacją Dominikany w meczu czwartej kolejki fazy grupowej.

Zawodniczki Stefano Lavariniego znakomicie weszły w turniej. W trzech wcześniejszych meczach wygrały trzykrotnie, tracąc zaledwie seta.

Znakomity początek

Na inaugurację turnieju nie tylko pokazały więc siatkarską jakość, ale też zapewniły sobie awans do kolejnej rundy. W czwartek w Ergo Arenie grały zatem o podtrzymanie bardzo dobrej serii.
I początkowo wychodziło im to zgodnie z planem. Grały bardzo skutecznie w ataku, korzystając też z braku precyzji rywalek. W pewnym momencie miały już nawet 10-punktową przewagę i raczej jasnym było, że w otwierającym secie powinny na spokojnie triumfować. Tak też się stało. Zawodniczki z Karaibów ostatecznie zdobyły 18 punktów i nic nie zapowiadało, aby w dalszej części meczu miały odwrócić jego losy.
Niestety Dominikanki, które w środę przegrały z Turcją 2:3 pierwszy mecz turnieju, stosunkowo szybko odnalazły odpowiedni rytm. Poprawiły zagrywkę, poprawiły przyjęcie, dorzuciły do tego też sporo energii w ataku i w drugim secie na tracące wigor gospodynie to wystarczyło. Ostatecznie zwycięstwo 25:22 przypieczętowała potężnym atakiem Bethania de la Cruz i spotkanie rozpoczęło się "na nowo".

Za dużo błędów

Dobra dyspozycja przyjezdnych z każdą kolejną akcją rosła. Niesione głośnym dopingiem gdańskiej hali Biało-Czerwone w trzecim secie były w stanie nawiązać równą walkę, lecz i tym razem przegraną. Rywalki, między innymi dzięki znakomitej dyspozycji grającej jak w transie Brayelin Martinez, "odjechały" już w pewnym momencie na bezpieczną, kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do ostatniej piłki, wygranej przy stanie 25:21.
Czwarty set niczego w tej materii nie zmienił. Dominikanki kontynuowały dobrą serię, a Polki odpowiadały tylko incydentalnie, samemu też zbyt często popełniając proste błędy w ataku i serwisie, dodatkowo nadziewając się na blok przeciwniczek. Te były dalej dowodzone przez Martinez i tym razem pozwoliły Polkom znów na uzbieranie 21 punktów.
Gospodynie otrzymały więc kubeł zimnej wody, lecz czasu na odetchnięcie mają mało. W sobotę zagrają z Turczynkami na zakończenie fazy grupowej.
Polska - Dominikana 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)
Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Zuzanna Górecka, Olivia Różański – Maria Stenzel (libero) – Katarzyna Wenerska, Monika Gałkowska, Monika Fedusio, Weronika Szalgowska, Klaudia Alagierska-Szczepaniak.
Dominika: Niverka Marte, Gaila Gonzalez, Jineiry Martinez, Geraidine Gonzalez, Brayelin Martinez, Yonkaira Pena Isabel - Brenda Castillo (libero) – Candida Arias, Bethania De La Cruz, Larysmer Martinez, Camil Dominguez.
Autor: mb / Źródło: eurosport.pl