Billie Jean King Cup 2024. Dawid Celt jeszcze nie myśli o finałach. "Teraz jest czas na świętowanie"

Mariusz Czykier

14/04/2024, 06:02 GMT+2

Polska wygrała 4:0 ze Szwajcarią mecz o awans do listopadowych finałów Pucharu Billie Jean King. Kapitan reprezentacji Polski podziękował po spotkaniu wszystkim zawodniczkom, których praca zaowocowała tym sukcesem. O mającej się odbyć za ponad pół roku imprezie w Sewilli na razie nie myśli. - Teraz jest czas na świętowanie - zapewnia.

Celt po spotkaniu Polska - Szwajcaria w Billie Jean King Cup

- To były trudne dwa dni, ale jestem dumny z mojej drużyny - powiedział kapitan reprezentacji Polski. - Chciałem podziękować wszystkim moim zawodniczkom. Wszyscy pracowaliśmy na ten sukces. Teraz zdecydowanie nadszedł czas na świętowanie.
Zapytany o to, jak widzi szanse swojej drużyny w listopadowych finałach Pucharu Billie Jean King, Celt stwierdził, że nie wybiega jeszcze myślami tak daleko.
- Zobaczymy, jeszcze o tym nie myślałem. Teraz musieliśmy wygrać tutaj mecz ze Szwajcarią. Przed nami kilka miesięcy na przygotowanie się do finałów. Na pewno to zrobimy - przekonywał.

Polska dominacja

Podopieczne Celta zdominowały w Biel Szwajcarki, które w czterech spotkaniach wygrały tylko jednego seta. Już po pierwszym sobotnim meczu Igi Świątek z Celine Naef, wygranym przez Polkę 6:4, 6:3, było wiadomo, że Polska awans do finału ma zapewniony. Dzień wcześniej Świątek wygrała z Waltert 6:3, 6:1, a Magdalena Fręch po zaciętym meczu pokonała Naef 6:7 (8-10), 7:5, 6:3.

Świątek pokonała Naef w meczu Polska - Szwajcaria w Billie Jean King Cup

Kropkę nad i postawiły Chwalińska i Kawa, które na zakończenie rywalizacji wygrały w dwóch setach z Waltert i Teichmann, ustanawiając wynik meczu ze Szwajcarią na 4:0.
W zaplanowanych w Sewilli na 12-17 listopada Billie Jean King Finals wystąpi 12 drużyn.