Szwajcaria - Polska. Magdalena Fręch wygrała z Celine Naef w Billie Jean King Cup

Akt. 12/04/2024, 19:26 GMT+2

Magdalena Fręch pokonała Celine Naef 6:7 (8-10), 7:5, 6:3 w drugim pojedynku meczu Polski ze Szwajcarią w Billie Jean King Cup. Spotkanie trwało prawie trzy godziny. Po pierwszym dniu rywalizacji Biało-Czerwone prowadzą na wyjeździe 2-0.

Fręch wygrała mecz z Naef w Billie Jean King Cup

Starcie Polek w szwajcarskim Biel rozpoczęło się w piątkowe popołudnie. W pierwszym pojedynku gry singlowej Iga Świątek (1. WTA) pewnie pokonała Simonę Waltert (158. WTA) 6:3, 6:1.

Świątek wygrała mecz z Waltert w Billie Jean King Cup

Po spotkaniu liderki światowego rankingu na kort wyszły Fręch (52. WTA) oraz Naef (148. WTA).
Za łodzianką przemawiało większe doświadczenie, ale nie występy w ostatnich tygodniach. Dość powiedzieć, że nasza zawodniczka przegrała pięć kolejnych spotkań, zapisując w nich na swoim koncie zaledwie dwa sety.

Emocjonująca końcówka seta dla Naef

Początek konfrontacji przebiegał pod dyktando 18-latki z Feusisberga, która po zaledwie kilkunastu minutach prowadziła 3:0 z przełamaniem.

Fręch przełamana w 2. gemie meczu z Naef w Billie Jean King Cup

Fręch nie załamała się fatalnym otwarciem. Wykorzystała słabszy moment rywalki, wygrała trzy gemy z rzędu i szybko doprowadziła do wyrównania (3:3).

Fręch przełamała Naef w 5. gemie w Billie Jean King Cup

Później obie tenisistki pewnie utrzymywały swoje podania. Trwający przeszło godzinę set zakończył się dopiero w tie-breaku, a w wojnie nerwów lepsza była Naef (10-8).

Naef wygrała 1. seta w meczu z Fręch w Billie Jean King Cup

Fręch odwróciła losy rywalizacji

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. U obu zawodniczek dalej dobrze funkcjonował serwis, a liczbę break pointów można było wskazać na palcach jednej ręki.

Fręch wygrała 5. gema w 2. secie meczu z Naef w Billie Jean King Cup

W dziewiątym gemie, przy wyniku 4:4, Szwajcarka przełamała rywalkę bez straty punktu i wydawało się, że koniec jest już blisko.

Fręch przełamana w 9. gemie 2. seta meczu z Naef w Billie Jean King Cup

Nic bardziej mylnego, bo Fręch odpowiedziała tym samym, a zamiast 6:4, zrobiło się 5:5. A chwilę później poszła za ciosem i triumfowała w tym secie 7:5.

Fręch wygrała 2. seta w meczu z Naef w Billie Jean King Cup

Trzecia partia również była niezwykle wyrównana, a coraz większą rolę na korcie zaczęło odgrywać zmęczenie.
W tych warunkach lepiej odnalazła się Polka, która w decydującej odsłonie oddała przeciwniczce trzy gemy. Ostatecznie wygrała 6:7 (8-10), 7:5, 6:3.
Spotkanie trwało dwie godziny i 52 minuty.

Dokończenie rywalizacji w meczu Polek, którego stawką jest awans do listopadowego turnieju BJKC Finals w Sewilli, w sobotę 13 kwietnia.
O 13.00 początek starcia Naef ze Świątek, następnie pojedynek Waltert z Fręch oraz spotkanie debla Naef - Jill Teichmann z duetem Maja Chwalińska - Katarzyna Kawa.
Transmisje w Eurosporcie 2 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.

Celine Naef - Iga Świątek (13.00)
Simona Waltert - Magdalena Fręch (po meczu Naef - Świątek)
gra podwójna
Celine Naef / Jil Teichmann - Maja Chwalińska / Katarzyna Kawa (po meczu Waltert - Fręch)
stan rywalizacji po pierwszym dniu - 2:0 dla Polski