WTA 1000 Madryt 2024. Iga Świątek wygrała z Sarą Sorribes Tormo w 1/8 finału

Akt. 29/04/2024, 14:19 GMT+2

Iga Świątek w znakomitym stylu awansowała do najlepszej ósemki turnieju WTA 1000 w Madrycie. Liderka światowego rankingu zanotowała serię 12 wygranych gemów z rzędu i pokonała Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:1, 6:0. Jej rywalką w meczu o półfinał będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia.

Świątek podczas Mutua Madrid Open 2024

Świątek (1. WTA) do pojedynku z Sorribes Tormo (55. WTA) radziła sobie w stolicy Hiszpanii znakomicie.
W spotkaniach z Xiyu Wang (52. WTA) oraz Soraną Cirsteą (30. WTA) straciła łącznie siedem gemów, a mecze z jej udziałem trwały niespełna półtorej godziny.

Od 0:1 do 6:1, 6:0

W poniedziałek raszynianka mierzyła się z reprezentantką gospodarzy, z którą rywalizowała wcześniej trzykrotnie i za każdym razem pewnie wygrywała.
Początek był w wykonaniu Polki nerwowy. Liderka światowego rankingu popełniała zaskakująco proste błędy i już w pierwszym gemie niespodziewanie została przełamana (0:1).
Świątek, ku uciesze swoich kibiców, błyskawicznie opanowała emocje. Sorribes Tormo potrafiła się momentami dobrze bronić, ale w ataku grała zbyt zachowawczo, co bezlitośnie wykorzystywała bardziej utytułowana przeciwniczka.
Efekt? Sześć kolejnych wygranych gemów i zwycięstwo 6:1 w trwającym 40 minut secie.
W drugiej odsłonie nasza tenisistka poszła za ciosem. Zaczęła od niezwykle efektownego przełamania, czyli czterech wygrywających piłek przy podaniu rywalki.
Z Hiszpanki ewidentnie uszła cała energia, a Polka umiejętnie kontrolowała sytuację na korcie. Emocji było jak na lekarstwo, bo dysproporcja między zawodniczkami była aż nadto widoczna.
Raszynianka zapisywała na swoje konto kolejne punkty, ostatecznie nie straciła w tym secie nawet gema, a z 30 rozegranych akcji jej łupem padło aż 25.
Spotkanie trwało 68 minut.
W kolejnej rundzie rywalką Świątek będzie Beatriz Haddad Maia (14. WTA). W poniedziałek Brazylijka pokonała Greczynkę Marię Sakkari (6. WTA) 6:4, 6:4.

Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1, 6:0