Przemysław Kuwał

Akt. 29/04/2024, 13:48 GMT+2

13:48
13:44
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1, 6:0. I już! Świątek melduje się w ćwierćfinale w Madrycie. Po pierwszym przegranym gemie zagrała koncert i wygrała 12 kolejnych. Wielki występ Polki i teraz czas na starcie z Beatriz Haddad Maią.
13:40
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1, 5:0 (trwa II set). Naprawdę nie ma czego zbierać. Do kapitalnej dyspozycji Polki dochodzą błędy zrezygnowanej już chyba Sorribes Tormo. Iga będzie za moment serować, by awansować do ćwierćfinału.
13:34
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1, 4:0 (trwa II set). Zabawa trwa. Kolejny wygrany gem do zera! Set zmierza ku końcowi, a Iga oddała na razie ledwie jeden punkt!
13:29
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1, 3:0 (trwa II set). To jest koncert! Seria wygranych punktów przedłużona do 11, a na koncie Polki kolejne przełamanie i następne efektowne uderzenia kończące.
13:26
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1, 2:0 (trwa II set). Osiem rozegranych punktów w drugim secie, wszystkie na koncie Świątek. Tym razem Polka korzystała z błędów Sorribes Tormo.
13:25
Tutaj wspomniany dropshot Polki.
13:23
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1, 1:0 (trwa II set). Kapitalne otwarcie drugiej partii w wykonaniu Polki! Zaczęła od czterech winnerów i ma już przełamanie!
13:18
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:1. Świątek wygrywa pierwszego seta, a jak swobodnie czuje się na korcie, niech świadczy fakt, że po punkt sięgnęła nawet dropshotem. A to jej repertuarze niezwykła rzadkość. Hiszpanka zdołała doprowadzić teraz do gry na przewagi, ale ostatecznie gema nie wygrała.
13:10
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 5:1 (trwa I set). Sorribes szybko wyszła na prowadzenie 40-0 i wydawało się, że gem nie będzie miał historii. Tymczasem Iga nie odpuściła, poszła z rywalką w długie wymiany i praktycznie wszystkie wygrywała, zbierając przy tym kolejne winnery. Kolejne przełamanie i tylko gema brakuje do zamknięcia seta.
13:00
Beatriz Haddad Maia pokonała Marię Sakkari 6:4, 6:4 i to ona będzie ćwierćfinałową przeciwniczką Świątek lub Sorribes Tormo.
12:59
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 4:1 (trwa I set). Świątek potrzebowała chwili, ale teraz jest już rozpędzona w pełni. Błyskawiczny gem serwisowy i przewaga rośnie. Sorribes nie zdobyła teraz nawet punktu. Imponować może praca Polki z linii końcowej, bo Hiszpanka cały czas próbuje nękać ją to slajsem, to topspinem.
12:57
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 3:1 (trwa I set). Popisowy gem Igi i kolejne przełamanie! Polka błyskawicznie dostosowała się do wysokiego kozła, kapitalnie operuje pętlą forhendową i pewnie odebrała podanie rywalce, brawo!
12:50
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 2:1 (trwa I set). Zaczęło się od 0:30 po dwóch kolejnych błędach, ale tym razem Świątek w porę się pozbierała. To ona jako pierwsza dziś utrzymuje podanie i obejmuje prowadzenie.
12:47
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 1:1 (trwa I set). Błyskawiczna odpowiedź Polki i strata jest już tylko wspomnieniem! Pod słońce serwuje się dziś naprawdę trudno i właśnie przekonała się o tym Hiszpanka. Świątek zamknęła gema po błędzie forhendowym rywalki.
12:43
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 0:1 (trwa I set). Polka zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, jakby nie oswoiła się jeszcze z oślepiającym słońcem. Później 22-latka wyrzucała piłki po wysokim koźle, jakim grała Sorribes Tormo. Zaczyna się bardzo niespodziewanie, bo od przełamania dla Hiszpanki.
12:38
Zaczęły, jazda Iga!
12:34
Iga wygrała losowanie i będzie podawać jako pierwsza. Kilka minut rozgrzewki i zaczynamy.