Lamine Yamal z kolejnym rekordem w Lidze Mistrzów. Został najmłodszym piłkarzem w fazie pucharowej

Akt. 22/02/2024, 18:59 GMT+1

Lamine Yamal ponownie przeszedł do historii nie tylko klubu z Katalonii, ale także Ligi Mistrzów. W środę na stadionie im. Diego Armando Maradony w meczu przeciwko SSC Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów Hiszpan został najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w fazie pucharowej tych prestiżowych rozgrywek.

FC Barcelona – SSC Napoli i FC Porto – Arsenal w 1/8 finału Ligi Mistrzów (Getty Images)

Yamal to jedna z największych nadziei hiszpańskiej piłki.
Napastnik Barcelony 21 lutego 2024 roku w trakcie spotkania we Włoszech miał dokładnie 16 lat i 223 dni. Tym samym wyprzedził Portugalczyka Rodrigo Ribeiro, który podobnym osiągnięciem popisał się w wieku 16 lat i 315 dni w barwach Sportingu. To było w sezonie 2021/2022 w starciu z Manchesterem City, a na boisku spędził wtedy tylko dwie minuty.

Jakie są rekordy Yamala?

Wydarzenie ze środy to kolejny rekord Yamala w FC Barcelona. Na początku tego sezonu został najmłodszym zawodnikiem Dumy Katalonii, który wystąpił w Lidze Mistrzów. W starciu z Royal Antwerpia dokonał tego w wieku 16 lat i 68 dni. Poprzedni lider tej klasyfikacji, Ansu Fati, był starszy w momencie pierwszego meczu w LM o 253 dni.

Lamine Yamal w meczu z Napoli

Warto dodać, że Yamal jest też najmłodszym zawodnikiem, który od pierwszej minuty pojawił się w spotkaniu Ligi Mistrzów (16 lat i 83 dni) oraz w reprezentacji Hiszpanii (16 lat i 57 dni).
W środę FC Barcelona zremisowała na wyjeździe z Napoli SSC 1:1. Piękną bramkę dla gości zdobył Robert Lewandowski. Rewanż 12 marca.