FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Almerią w meczu 36. kolejki Primera Division

Akt. 17/05/2024, 00:51 GMT+2

Piłkarze Barcelony są bardzo blisko wicemistrzostwa Hiszpanii. W czwartek podopieczni Xaviego pokonali na wyjeździe zamykającą stawkę Primera Division Almerię 2:0. Na dwie kolejki przed końcem sezonu mają cztery punkty przewagi nad trzecią w tabeli Gironą.

El Clasico czyli Real Madryt - FC Barcelona (źr. Getty Images)

Przed rozpoczęciem spotkania faworyt mógł być tylko jeden. To Barcelona, która wciąż ma o co grać w tym sezonie.
Stawka? Niebagatelna, bo zajęcie drugiego miejsca - o które Duma Katalonii walczy z Gironą - oznaczałoby ogromny zastrzyk pieniężny dla targanego problemami finansowymi klubu.

Ważne trafienie Lopeza

W czwartek zadanie nie wydawało się być bardzo skomplikowane. Przeciwnikiem ekipy Xaviego, z Robertem Lewandowskim w wyjściowym składzie, była bowiem zdegradowana już do drugiej ligi Almeria.
Początek, zgodnie z oczekiwaniami, należał do gości, a tuż przed upływem kwadransa zrobiło się 0:1.
Znakomitą centrę w pole karne posłał Hector Fort, a celną główką z bliskiej odległości popisał się Fermin Lopez, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.
Gospodarze nie zamierzali się poddawać. Chwilę po utracie gola świetną okazję zmarnował Leo Baptistao, ale fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam z golkiperem.
Pod koniec pierwszej połowy jeszcze lepszą szansę miał Adrian Embarba. Piłka po jego strzale minęła już Marca-Andre ter Stegena, ale jedynie ostemplowała słupek.

Lewandowski znowu nie dokończył meczu

Drugą część Almeria rozpoczęła od dalszych ataków, choć nie były one tak groźne jak te sprzed zejścia do szatni.
Barcelona była z kolei zabójczo skuteczna. W 67. minucie ponownie błysnął Lopez, który tym razem pokonał Luisa Maximiano uderzeniem z dystansu.

Fermin Lopez był bohaterem Barcelony

Chwilę po tym trafieniu boisko opuścił bezbarwny tego dnia Lewandowski.
Polak trzeci raz z rzędu nie rozegrał pełnego spotkania w lidze, ale pierwszy raz zszedł z murawy przed upływem 70. minuty.
Więcej emocji w Andaluzji już nie było. Duma Katalonii wygrała, a jeśli w niedzielę pokona u siebie Rayo Vallecano, to będzie już pewna drugiego miejsca w tabeli na koniec sezonu.

Almeria - FC Barcelona 0:2 (0:1)