Lewandowski zawodnikiem meczu, ale z Neapolu wyjeżdża z niedosytem

Akt. 22/02/2024, 10:05 GMT+1

Robert Lewandowski strzelił jedynego gola dla Barcelony w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Napoli (1:1). Jak stwierdził już po spotkaniu, jego drużyna powinna wyjechać z Włoch z większym dorobkiem bramkowym.

FC Barcelona – SSC Napoli i FC Porto – Arsenal w 1/8 finału Ligi Mistrzów (Getty Images)

Kapitan reprezentacji Polski w ostatnich tygodniach zdecydowanie odzyskał wigor. W trzech ostatnich meczach ligowych strzelił aż cztery gole i to właśnie na jego barkach w dużej mierze miał zależeć los Barcelony w Neapolu.

Lewandowski skomentował mecz z Napoli

I tak rzeczywiście było. Lewandowski w 60. minucie dał mistrzom Hiszpanii prowadzenie. Płaskim strzałem z około 15 metrów zamienił na gola podanie Pedriego.
I choć 35-latek został wybrany najlepszym piłkarzem meczu, to po jego zakończeniu nie był w pełni zadowolony. Napoli wyrównało bowiem na 1:1 za sprawą Victor Osimhena i przed rewanżem kwestia awansu pozostaje otwarta.
- W pierwszej połowie zagraliśmy dobry mecz, powinniśmy zdobyć bramkę lub dwie. Po strzeleniu gola zagraliśmy defensywnie, a oni wykorzystali pierwszą okazję, jaką mieli - mówił Polak w pomeczowym wywiadzie.
Lewandowski kolejny raz potwierdził też, że aktualnie czuje się bardzo dobrze i jest dobrej myśli przed rewanżem w Barcelonie. - Mam dwa długie tygodnie na pracę i przygotowanie się - stwierdził. Wspomniał też o potrzebie dalszego rozwoju. - Chcemy zrobić krok naprzód. Ważne, że doświadczeniem mogę pomóc młodszym zawodnikom.