1/4 finału Ligi Mistrzów. Najlepszy wynik od lat

Piotr Onami

Akt. 11/04/2024, 07:13 GMT+2

To dopiero początek, a już jest znakomicie. Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe obecnej edycji Ligi Mistrzów obrodziły w gole. Najwięcej padło w spotkaniu Realu Madryt z Manchesterem City.

Arsenal Londyn - Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2023/24

Od lat nie było tak efektownej i efektywnej gry w ćwierćfinałach Champions League. Pierwsze mecze na tym etapie rozgrywek przyniosły aż 18 goli. To najlepszy wynik w historii elitarnych zmagań europejskich klubów – tylko w sezonie 2010/2011 trafiano w Lidze Mistrzów równie często.

Sześć goli na Bernabeu

Ozdobą ćwierćfinałów – choć każdy mecz obfitował w wielkie emocje - było wtorkowe spotkanie na Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt zremisował z Manchesterem City 3:3. Jednym z bohaterów meczu – choć tym razem bez gola – był Vinicius Junior, autor dwóch asyst dla ekipy Królewskich.
Również tego samego dnia Arsenal grał z Bayernem Monachium. Do przerwy bliżej sukcesu byli mistrzowie Niemiec, którzy prowadzili 2:1. Niestety, dość słabo w zespole Kanonierów spisał się Jakub Kiwior, który został zmieniony po 45 minutach.
Po zmianie stron Arsenal zdołał doprowadzić do wyrównania, za sprawą trafienia Leandro Trossarda. Mecz zakończył się remisem 2:2. Nie zabrakło w nim również kontrowersji.

Szalony mecz w Paryżu

W środę na Parc des Princes kapitalne widowisko dali piłkarze PSG i Barcelony. Po pierwszej odsłonie szczęśliwi mogli być zawodnicy Dumy Katalonii, która prowadziła 1:0. Jednak już na początku drugiej połowy dwa ciosy wyprowadzili gospodarze i wydawało się, że mistrz Hiszpanii nie będzie w stanie się pozbierać.
Kapitalne zmiany przeprowadził jednak Xavi Hernandez. Najpierw to Raphinha – po raz drugi – trafił do siatki po podaniu wpuszczonego na boisko chwilę wcześniej Pedriego, a w 77. minucie wygraną zapewnił Andreas Christensen, dla którego również był to pierwszy kontakt z piłką. Robert Lewandowski, choć zagrał dobrze, tym razem musiał obejść się smakiem.
Spokojniej było tylko w Madrycie, gdzie Atletico już w 4. minucie otworzyło wynik spotkania z Borussią Dortmund za sprawą Rodrigo de Paula. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1, kontaktowego gola dla BVB pod koniec starcia na Wanda Metropolitano strzelił Sebastien Haller.
Mecze rewanżowe odbędą się 16 i 17 kwietnia.
Finał zostanie rozegrany 1 czerwca w Londynie.