Liga Mistrzów 2023/24. Real Madryt zremisował z Manchesterem City w pierwszym ćwierćfinale

Akt. 09/04/2024, 23:53 GMT+2

Cóż to był za pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów między Realem a Manchesterem City. We wtorek w Madrycie Królewscy dwukrotnie przegrywali, ale ostatecznie zremisowali z ekipą z Anglii 3:3 (2:1). Kapitalnie zapowiadający się rewanż odbędzie się w środę 17 kwietnia.

Real Madryt - Manchester City w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów (źródło: Getty Images)

Wielu ekspertów wskazywało, że do starcia Realu z Manchesterem City powinno dojść dopiero w wielkim finale, a nie już w fazie dla ośmiu najlepszych zespołów. Co ciekawe, obie ekipy walczyły ze sobą w rundzie pucharowej w dwóch poprzednich sezonach.
W edycji 2021/22 w półfinale The Citizens zwyciężyli u siebie 4:3, a w rewanżu prowadzili 1:0, ale w 90. minucie i doliczonym czasie stracili dwa gole. Ostatecznie przegrali po dogrywce 1:3.
Rok później angielski klub, prowadzony przez Pepa Guardiolę, zrewanżował się w tej samej fazie. Na Santiago Bernabeu był remis 1:1, a w rewanżu zwyciężył niespodziewanie wysoko 4:0, a potem zdobył tytuł.
Wtorkowe spotkanie było wielkim jubileuszem dla Carlo Ancelottiego, dla którego to był 200. na ławce trenerskiej w Lidze Mistrzów.

Jack Grealish (Manchester City) defiende el balón ante Camavinga y Carvajal (Real Madrid)

Dwa rykoszety w kilka minut

Od początku emocje były niesamowite. Piłkarze gości zaatakowali bardzo mocno i strzelili gola już po niespełna dwóch minutach. Bernardo Silva kopnął z prawie 30 metrów z rzutu wolnego. Fatalny błąd popełnił golkiper Realu Andrij Łunin. Ukrainiec kompletnie nie spodziewał się bezpośredniego kopnięcia na bramkę.
Silva strzelił gola po dokładnie 108 sekundach meczu. To druga najszybsza bramka zdobyta przez jakikolwiek zespół gości na Santiago Bernabeu w Lidze Mistrzów. Szybciej trafił na tym obiekcie tylko Mario Mandżukić z Juventusu. Chorwat w kwietniu 2018 roku potrzebował tylko 77 sekund.
Gospodarze szybko się pozbierali. Mieli jednak sporo szczęścia. W ciągu niespełna trzech minut strzelili dwa gole. Oba padły po rykoszetach.
Najpierw na kopnięcie z dystansu zdecydował się Eduardo Camavinga. Piłka odbiła się od Rubena Diasa i zaskoczyła zastępującego kontuzjowanego niedawno Edersona Stefana Ortegę.
Chwilę później kapitalną akcję przeprowadził Rodrygo. Po zagraniu Viniciusa Juniora przebiegł kilkadziesiąt metrów, a na sam koniec po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od Manuela Akanjego.

Eduardo Camavinga strzelił gola w ćwierćfinale z Manchesterem City

Real grał świetnie z kontry i wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu. Nic z tego. Do przerwy ponad 83 tysiące kibiców w Madrycie nie miało już powodów do większych emocji.

Przyjezdni przejęli inicjatywę

Po zmianie stron z każdą kolejną minutą goście zaczynali prezentować się lepiej. Miejscowi nie potrafili odpowiednio zareagować. Najpierw w 66. minucie kapitalnym kopnięciem zza pola karnego popisał się Phil Foden, a kilka minut potem równie pięknym strzałem Łunina pokonał Josko Gvardiol. W obu tych sytuacjach ukraiński bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Phil Foden cieszy się z gola dla City

I jeszcze raz Królewscy się podnieśli. Po podaniu Viniciusa Juniora pięknym strzałem z powietrza popisał się Federico Valverde. Było zatem 3:3.
Do końca nic już się nie zmieniło.
Rewanż odbędzie się na Etihad Stadium 17 kwietnia. Zapowiada się rewelacyjnie.
Real Madryt - Manchester CIty 3:3 (2:1)
Bramki: Dias 12' (sam.), Rodrygo 14', Valverde 79' - Silva 2', Foden 66' Gvardio 71'