PSG - Barcelona. Dwa błyskawiczne gole gospodarzy po przerwie

Piotr Onami

Akt. 11/04/2024, 00:32 GMT+2

Po pierwszej połowie spotkania PSG z Barceloną mistrzowie Francji nie mieli powodów do zadowolenia. Przegrywali 0:1, a rywale byli groźniejsi i grali z większym polotem. Jednak to, co piłkarze Luisa Enrique zrobili na początku drugiej części ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów, zasługuje na najwyższe uznanie.

Barcelona - Napoli w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023/24

Pierwsza połowa - dość niespodziewanie - należała do Barcelony. Duma Katalonii zasłużenie prowadziła 1:0, a mogła schodzić do szatni, mając na koncie przynajmniej jedną bramkę więcej - po uderzeniu głową Roberta Lewandowskiego piłka została wybita niemal z linii bramkowej.

RELACJA I WYNIK MECZU PSG - BARCELONA >>>
Trudno powiedzieć, co w szatni swoim piłkarzom powiedział trener paryżan Luis Enrique, ale bez wątpienia jego słowa trafiły do zawodników, którzy nie zachwycili w pierwszych 45 minutach.

Ruszyli do ataku

Po zmianie stron PSG ruszyło do ataku. Tego, co się wydarzy, nie spodziewał się nikt, a na pewno nie zawodnicy Barcelony. Najpierw błąd popełnili obrońcy mistrza Hiszpanii, dzięki czemu piłka trafiła pod nogi byłego piłkarza tego klubu Ousmane Dembele. Francuz oszukał zwodem Frenkiego de Jonga i huknął pod poprzeczkę. Była 48. minuta.
W minucie 50. było już 2:1 dla PSG. Tym razem kapitalnym podaniem popisał się Fabian Ruiz, a Vitinha oddał precyzyjny strzał na dalszy słupek. W niespełna trzy minuty gospodarze odwrócili losy spotkania.