Jakub Kiwior zmieniony w przerwie meczu Arsenalu z Bayernem Monachium w ćwierćifnale Ligi Mistrzów

10/04/2024, 08:45 GMT+2

Z jednej strony występ od pierwszej minuty w meczu, na który patrzyły miliony kibiców na całym świecie, z drugiej - szybka zmiana. Jakub Kiwior może mieć mieszane uczucia po wtorkowym meczu Ligi Mistrzów, w którym Arsenal mierzył się z Bayernem Monachium (2:2).

Arsenal Londyn - Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2023/24

24-latek notuje ostatnio znakomite tygodnie. Na początku lutego, wobec kontuzji Ołeksandra Zinczenki, wskoczył do podstawowego składu Kanonierów i grał praktycznie wszystko. Ba, grał świetnie, notował asysty i strzelił nawet gola.
Sytuacja uległa zmianie po rozegranych w końcówce marca barażach o Euro 2024, tak szczęśliwych dla Polaków. Kiwior wrócił do klubu i w dwóch kolejnych meczach usiadł na ławce rezerwowych. Jak się okazało, trener Mikel Arteta miał w tym plan - dał Polakowi nieco oddechu, by w najważniejszym meczu na lewej obronie postawić właśnie na niego.

Jakub Kiwior zmieniony w przerwie meczu Arsenal - Bayern

Czy był to dobry wybór? Tego sam Hiszpan po spotkaniu nie ocenił. Faktem jest natomiast, że Kiwior nie wrócił już na boisko po przerwie (Arsenal przegrywał 1:2). Jego miejsce zajął Zinchenko.
Mankamentu w grze reprezentanta Polski dopatrzył się Rio Ferdinand, były legendarny obrońca Manchesteru United, a dziś ekspert telewizji TNT. Chodzi o sytuację, kiedy Leroy Sane indywidualną akcją wdarł się w pole karne i dał się sfaulować Williamowi Salibie. Wszystko skończyło się golem Harry’ego Kane’a.
- Kiwior powinien wygrać swój pojedynek jeden na jeden. Nie może sobie pozwolić, by Sane go minął - stwierdził Anglik.

Jakub Kiwior podczas meczu Arsenalu z Bayernem

Po przerwie Arsenal już bez Kiwiora wyrównał na 2:2 i wciąż jest w grze o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Rewanż w Monachium w środę.