Polska - Włochy: kiedy i o której godzinie finał mistrzostw Europy siatkarzy 2023?

Akt. 14/09/2023, 23:02 GMT+2

Polscy siatkarze zagrają o złoty medal mistrzostw Europy 2023. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Włoch, czyli aktualni mistrzowie świata. Kiedy i o której godzinie odbędzie się wielki finał?

Polacy w fazie grupowej mistrzostw Europy 2023 (PAP)

Reprezentacja Polski awansowała do wielkiego finału w efektownym stylu. W zmaganiach grupowych pokonała kolejno Czechy (3:0), Holandię (3:1), Macedonię Północną (3:0), Danię (3:0) oraz Czarnogórę (3:0), a w fazie pucharowej odniosła zwycięstwa kolejno z Belgią (3:1), Serbią (3:1), a w czwartek, po emocjonującym meczu, wygrała ze Słowenią (3:1).

Polscy siatkarze pokonali Słowenię

ME w siatkówce mężczyzn 2023. Kiedy i o której godzinie mecz Polska - Włochy w finale?

Do wielkiego finału Biało-Czerwoni jako pierwsi. Zatem, by poznać rywala, musieli poczekać do zakończenia drugiego półfinału. W nim Włosi, aktualni mistrzowie świata, mierzyli się z obecnymi mistrzami olimpijskimi Francuzami.
Jak się okazało, wyrównany był tylko początek, bo od połowy pierwszego seta na parkiecie dominowali już tylko reprezentanci Italii. Ostatecznie triumfowali 3:0 (25:21, 25:19, 25:23).

Włoscy siatkarze to aktualni mistrzowie świata

Co ciekawe, ich najbliższe starcie z Polakami będzie powtórką finału zeszłorocznego mundialu. Niemal równo rok temu nasi siatkarze przegrali w Katowicach 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25).
Spotkanie Polska - Włochy odbędzie się w Rzymie w sobotę 16 września. Początek o godzinie 21.00, a wynik na żywo i relacja live w eurosport.pl.
Wcześniej, o 18.00, rozegrany zostanie mecz o brązowy medal (Słowenia - Francja).