Łukasz Fabiański wychwalany za występ przeciwko Bayerowi Leverkusen

Akt. 12/04/2024, 10:42 GMT+2

Wielki mecz Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz West Hamu United bronił strzał za strzałem Bayeru Leverskuen, ale nie uchronił swojego zespołu przed porażką. Aptekarze wygrali 2:0 i są bliżej półfinału Ligi Europy. 38-latek zebrał znakomite recenzje za swój występ.

Łukasz Fabiański o finale Ligi Mistrzów i Lidze Konferencji Europy

To był mecz do jednej bramki, tej West Hamu. Bayer pędzący po potrójną koronę, naciskał i co rusz ostrzeliwał miejsce pracy Fabiańskiego. Na jego bramkę przez cały mecz oddał 33 strzały, aż 13 było celnych. Goście? Jeden strzał, jeden w światło bramki. Totalna dominacja.
Skończyło się na zwycięstwie piłkarzy z Leverkusen 2:0. W rozmiarach wręcz minimalnym jak na to, co działo się na boisku.
Fabiański dwoił się i troił. Kilka razy popisał się bardzo efektownymi paradami i w głównej mierze dzięki niemu goście długo utrzymywali bezbramkowy rezultat. Największe brawa zebrał za interwencje po strzałach Patrika Schicka głową z bliska czy później Alexa Grimaldo.

Fabiańskiego parady "epickie" i "znakomite"

Jego parady doceniono na profilu UEFA w mediach społecznościowych. "Epickie" - okrzyknięto je.
Sposób, w jaki zatrzymał Schicka, magazyn "Kicker" nazwał "znakomitym".
Fabiański skapitulował dopiero w ostatnich minutach. Pokonali go rezerwowi Jonas Hofmann i Victor Boniface.
"Daily Mail" wybrał Polaka najlepszym graczem spotkania. "Miał ręce pełne roboty. Dzięki niemu do przerwy było tylko 0:0" - wystawiono ma laurkę.

Fabiański bronił znakomicie

Serwis goal.com napisał z kolei o jego heroizmie. "Bohaterstwo, które poszło na marne" - oceniono.
I dodano: "West Ham przegrał pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy 2:0 z Bayerem, a drużyna Xabiego Alonso pozostaje na dobrej drodze do historycznej potrójnej korony".
Jeszcze bliżej awansu są piłkarze Atalanty Bergamo.

Włoski klub, który w fazie pucharowej rywalizował m.in. z Rakowem Częstochowa, grał na wyjeździe z dobrze spisującym się w tym sezonie Liverpoolem. Atalanta zwyciężyła nadspodziewanie gładko - aż 3:0.