Bayer Leverkusen pokonał West Ham United w czwartkowym meczu 1/4 finału

Akt. 11/04/2024, 23:09 GMT+2

Piłkarze Bayeru Leverkusen wygrali u siebie z West Ham United 2:0 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Europy. Gospodarzy nie powstrzymał stojący w bramce londyńczyków Łukasz Fabiański, który do 83. minuty zachowywał czyste konto.

Bayer 04 - Bayern Monachium w 21. kolejce Bundesligi (źr. Getty Images)

Faworyta czwartkowego starcia, jak i całego dwumeczu, upatrywano w Bayerze. Piłkarze z Leverkusen prezentują się w trwającym sezonie znakomicie i wciąż mają szansę na potrójną koronę (tytuły w Bundeslidze, krajowym pucharze oraz Lidze Europy).

Świetna końcówka Bayeru

W ćwierćfinale tych ostatnich rozgrywek niemiecka ekipa trafiła na West Ham, czyli drużynę zajmującą aktualnie siódme miejsce w tabeli Premier League.
Od pierwszego gwizdka na boisku zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy do przerwy mieli blisko 70 procent posiadania piłki.
Podopieczni Xabiego Alonso przez 45 minut oddali łącznie pięć celnych strzałów, a każdy z nich, w tym niezwykle groźne próby Alexa Grimaldo i Patrika Schicka, pewnie obronił Fabiański.

Łukasz Fabiański był pewnym punktem ekipy z Londynu

W drugiej części Polak miał wyraźnie mniej pracy. Goście skupili się głównie na defensywie, a rywale mieli spore problemy ze stwarzaniem akcji podbramkowych.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Aptekarze wyszli na długo wyczekiwane prowadzenie.
W 83. minucie do bezpańskiej piłki dobiegł wprowadzony z ławki rezerwowych Jonas Hofmann, huknął z kilkunastu metrów i zaskoczył zasłoniętego przez obrońców Fabiańskiego.
A w doliczonym czasie wynik na 2:0 ustalił inny zmiennik Nigeryjczyk Victor Boniface.
Rewanż odbędzie się w czwartek 18 kwietnia. Początek o 21.00.