Bayer Leverkusen zremisował VfB Stuttgart. Strzelił gola w ostatniej akcji meczu

Akt. 27/04/2024, 22:29 GMT+2

Bayer Leverkusen wciąż jest niepokonany w obecnym sezonie. Pewni mistrzowskiego tytułu podopieczni Xabiego Alonso zremisowali w sobotnim meczu 31. kolejki Bundesligi z VfB Stuttgart 2:2, ratując punkt w ostatniej akcji.

Puchar Niemiec: skrót meczu Bayer Leverkusen – Karlsruher SC 1:2

Aptekarze mogą pochwalić się serią 46 meczów bez porażki - w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy. 38 z nich wygrali, w tym osiem z dziesięciu na międzynarodowej arenie. W Bundeslidze zanotowali 25 zwycięstw i sześć remisów.

Imponujący powrót

Poprzednim razem zeszli z boiska pokonani 27 maja 2023 w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).
W sobotę niewiele jednak brakowało, żeby ta imponująca passa została przerwana. Po godzinie gry goście, zajmujący trzecie miejsce w tabeli (64 pkt), prowadzili już 2:0. Gole strzelili Chris Fuehrich w 47. oraz Deniz Undav w 56. minucie.
Sygnał do odrabiania strat dał w 61. minucie pochodzący z Francji reprezentant Maroka Amine Adli, a wyrównującą bramkę zdobył w ostatniej akcji Robert Andrich - w 90+6. minucie.
- Szaleństwo. Brak mi słów - skomentował wyczyn swojej drużyny fiński bramkarz Lukas Hradecky.
To już 15. przypadek w tym sezonie, gdy podopieczni Xabiego Alonso uniknęli porażki dzięki bramce w doliczonym czasie gry.
"Bayeru Leverkusen po prostu nie da się pokonać" - podsumowała agencja DPA.
Lider ma 81 punktów, a zdetronizowany w tym sezonie wicelider Bayern Monachium - 69.