Euro 2024: Karol Świderski nie wykorzystał okazji bramkowej na 2:2 w końcówce meczu

16/06/2024, 20:42 GMT+2

Mecz Polska - Holandia był emocjonalną huśtawką dla kibiców obu reprezentacji. Z uwagi na wynik gorzej zapamiętają go Biało-Czerwoni, którzy przegrali 1:2 na otwarcie Euro 2024. Najbardziej można żałować sytuacji z samej końcówki spotkania, kiedy Karol Świderski miał doskonałą okazję do wyrównania. Górą był holenderski bramkarz.

Mecz Polska – Holandia na Euro 2024 (Getty Images)

Świderski tuż przed wyjazdem na mistrzostwa Europy nabawił się kontuzji w meczu towarzyskim, która utrudniła mu przygotowania do turnieju. Jego występ w niedzielnej potyczce z Holandią długo stał pod znakiem zapytania. Udało mu się odzyskać zdrowie na tyle, że wszedł na boisko z ławki w drugiej połowie. Widać było jednak niepewność w jego zagraniach, co mogło wynikać ze wspomnianych problemów.

Michał Probierz po porażce z Holandią na Euro 2024

W 89. minucie gry Świderski mógł zostać bohaterem polskiej reprezentacji. Po znakomitej indywidualnej akcji i podaniu innego rezerwowego, Jakuba Piotrowskiego, stanął oko w oko z Bartem Verbruggenem przed samą bramką. Niestety bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć i Polak przegrał być może najważniejszy pojedynek tego meczu.

Świderski miał w końcówce szansę na gola

Teraz Austria

Polacy muszą jednak szybko zapomnieć o porażce z Holandią. Już w nadchodzący piątek zmierzą się z Austrią w Berlinie i będzie to kluczowa potyczka w kontekście walki o awans. Na zakończenie rywalizacji w grupie D Biało-Czerwoni zagrają z Francją.