Iga Świątek zagra w drugiej rundzie. Kiedy Polka pojawi się na korcie?

Akt. 27/07/2023, 12:50 GMT+2

Iga Świątek występuje w turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Polka we wtorek wygrała na inaugurację z Niginą Abduraimową z Uzbekistanu. Kiedy rozegra mecz drugiej rundy? Kto będzie jej rywalką?

Iga Świątek zagra w drugiej rundzie

Przed rozpoczęciem wtorkowego meczu wydawało się, że Świątek będzie mieć łatwą przeprawę. Zmierzyła się ze 181. zawodniczką światowego rankingu, która mimo 29 lat sukcesów w karierze ma jak na lekarstwo.
Tymczasem przebieg pojedynku mocno zaskoczył. Abduraimowa prezentowała się bardzo dobrze. Grała bez kompleksów. Widać było, że występ przed polską publicznością zmotywował ją do walki.
Ostatecznie Polka po ponad półtoragodzinnej rywalizacji zwyciężyła 6:4, 6:3.
Claire Liu walczy o drugą rundę
Kilkadziesiąt minut później na korcie centralnym pojawiły się Claire Liu i Yue Yuan. To właśnie z triumfatorką tego meczu w drugiej rundzie ma zagrać Świątek.
Spotkanie Amerykanki z Chinką rozpoczęło się o godz. 19.30.
Po 43 minutach i przy wyniku 4:4 zostało jednak przerwane z powodu zapadających ciemności. Na kortach Legii sztuczne oświetlenie jest zbyt słabe, aby prowadzić mecze na profesjonalnym poziomie po zmierzchu.
Starcie Liu i Yuan zostało wznowione w środę o 12.40, ale ponownie przerwano je po nieco ponad 60 minutach. Tym razem na przeszkodzie stanął deszcz.

Kiedy mecz Świątek w drugiej rundzie?

Mecz Świątek - Liu odbędzie się w czwartek 27 lipca. Spotkanie rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 17.30.