Świątek w końcu poznała nazwisko rywalki. Na kilka godzin przed meczem

27/07/2023, 11:13 GMT+2

Claire Liu będzie przeciwniczką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju BNP Paribas Warsaw Open. W 1/16 finału Amerykanka pokonała Chinkę Yue Yuan 7:6 (7-3), 3:6, 6:2. O awans do ćwierćfinału Liu oraz Polka powalczą jeszcze w czwartek.

Iga Świątek walczy w turnieju w Warszawie

Świątek (1. WTA) awansowała do 1/8 finału we wtorek. To właśnie tego dnia - przy komplecie kibiców na obiekcie stołecznej Legii - raszynianka pokonała reprezentantkę Uzbekistanu Niginę Abduraimową (181. WTA) 6:4, 6:3.

Liu zagra dwa mecze jednego dnia

W kolejnej rundzie rywalką Polki miała być lepsza z pary Liu (78. WTA) - Yuan (116. WTA). Co ciekawe, obie panie wyszły na kort niedługo po zakończeniu starcia z udziałem liderki światowego rankingu.
We wtorek było im jednak dane rozegrać tylko osiem gemów, bo przy stanie 4:4 mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności. W środę tenisistki wróciły do rywalizacji, ale przy wyniku 7:6 (7-3), 2:4 z perspektywy Liu spotkanie ponownie przerwano, tym razem z uwagi na opady deszczu.
Zawodniczki dokończyły pojedynek dopiero w czwartek. Przy słonecznej pogodzie Chinka doprowadziła do remisu, wygrywając drugiego seta 6:3. W trzeciej partii inicjatywa należała już do wyżej notowanej Amerykanki, która triumfowała 6:2 i mogła unieść ręce w geście zwycięstwa.
Warto podkreślić, że mecz Liu - Świątek, którego stawką będzie ćwierćfinał, odbędzie się jeszcze w czwartek 27 lipca. Początek nie przed godziną 17.30.