Pegula w świetnej formie przed WTA Finals

Akt. 15/10/2023, 10:33 GMT+2

Jessica Pegula wywiązała się z roli faworytki, wygrywając turniej w Seulu. W finale pokonała Chinkę Yue Yuan 6:2, 6:3. Amerykanka jest w formie przed zbliżającymi się Finałami WTA.

Pegula pokonała Switolinę w 3. rundzie US Open

Starty w azjatyckiej części sezonu Pegula może zaliczyć do udanych. W Tokio przegrała dopiero w finale, a teraz zwyciężyła w Seulu, gdzie była rozstawiona z numerem jeden.
- To dla mnie honor, że mogę tu występować, bowiem jestem w połowie Koreanką - mówiła w trakcie imprezy Pegula, nawiązując do swoich korzeni ze strony mamy.

Jednostronny finał

W Seulu w pięciu meczach Amerykanka straciła zaledwie jednego seta. Finał był jednostronny. W drugiej partii Yue Yuan nawiązała tylko chwilową walkę. Ze stanu 4:1 dla Peguli zrobiło się 4:3. Kolejne gemy padły jednak łupem faworytki, która zwyciężyła 6:2, 6:3. Mecz trwał godzinę i 27 minut.
Dla 29-latki to czwarty tytuł w karierze, a drugi w sezonie. W tym roku zwyciężyła także w Montrealu.
Po wygranej w Seulu Pegulę czekają teraz dwa tygodnie przerwy. 29 października rozpocznie walkę w Finałach WTA w Guadalajarze, w których wystąpi osiem najlepszych singlistek i deblistek sezonu, w tym Iga Świątek.