WTA Stuttgart 2024. Iga Świątek poznała rywalkę w półfinale. Z kim zagra?

Akt. 19/04/2024, 19:43 GMT+2

To był interesujący i długi pojedynek. Rozstawiona z numerem czwartym reprezentująca Kazachstan Rosjanka Elena Rybakina po zaciętym meczu pokonała Włoszkę Jasminę Paolini 6:3, 5:7, 6:3 w ćwierćfinale turnieju tenisowego WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. O finał zagra z Igą Świątek.

Iga Świątek - Jelena Rybakina w finale turnieju WTA 1000 w Dosze (Getty Images)

Piątkowy mecz Rybakiny z Paolini był bardzo zacięty i trwał dwie godziny i 10 minut. W pierwszej partii faworytka dwukrotnie przełamała serwis rywalki, by cieszyć się z wygranej 6:3.

Trudny mecz Rybakiny

W drugiej odsłonie pojedynku tenisistka urodzona w Moskwie początkowo miała inicjatywę, ale potem Włoszka zaliczyła dwa przełamania, w tym decydujące w 12. gemie, doprowadzając do trzeciego seta.
Ostatnia partia zaczęła się od oddania serwisu przez Rybakinę, która przegrywała 0:2. Tym razem jednak czwarta rakieta świata zdołała się pozbierać, trzykronie przełamała ambitnie walczącą Włoszkę i triumfowała 6:3.

Elena Rybakina awansowała do półfinału turnieju WTA w Stuttgarcie

Rybakina jako pierwsza zameldowała się w półfinale imprezy w Stuttgarcie. W tej fazie zawodów zagra z Igą Świątek, która w piątek po genialnym meczu pokonała Emmę Raducanu.
Z Rybakiną grała dotąd pięciokrotnie i trzy razy górą była przeciwniczka. W tym roku to jednak Świątek zwyciężyła w finale turnieju w Dausze 7:6 (10-8), 6:2.
Zwyciężczyni turnieju w Stuttgarcie otrzyma 123 tysiące dolarów oraz samochód Porsche Taycan.