WTA 500 Stuttgart 2024. Jelena Rybakina sięgnęła po tytuł po wygranej z Martą Kostiuk

Akt. 21/04/2024, 14:36 GMT+2

Jelena Rybakina triumfatorką turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. W finale reprezentantka Kazachstanu bez najmniejszych problemów pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk 6:2, 6:2.

Świątek - Rybakina w półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie (źródło: Getty Images)

Faworytką niedzielnego pojedynku bez wątpienia była Rybakina (4. WTA). W sobotę 24-latka wyeliminowała znakomicie czującą się na mączce Igę Świątek (1. WTA), zamykając Polce szansę na trzeci kolejny tytuł w Stuttgarcie.

Rybakina nie pozostawiła Kostiuk złudzeń

Dzień później naprzeciwko tenisistki reprezentującej Kazachstan stanęła niżej notowana Kostiuk (27. WTA).
Ukrainka w Niemczech pokonała m.in. Coco Gauff (3. WTA) czy Marketę Vondrousovą (8. WTA), ale w finale wydawała się być mocno zagubiona.
Już pierwszy set pokazał ogromne możliwości Rybakiny. Zawodniczka urodzona w Moskwie pewnie utrzymywała własne gemy serwisowe, a do tego dwukrotnie przełamała rywalkę. Efekt? 6:2 po zaledwie 31 minutach walki.
W drugiej partii turniejowa "czwórka" poszła za ciosem i już na inaugurację odebrała serwis przeciwniczce. Później umiejętnie kontrolowała sytuację na korcie. Finalnie triumfowała 6:2, 6:2, a mecz trwał tylko 71 minut.
Dla Rybakiny to ósme turniejowe zwycięstwo w karierze i trzecie na mączce. W 2019 roku wygrała na tej nawierzchni w Bukareszcie, a w 2023 roku w Rzymie.
W tym sezonie 24-latka ma już trzy turniejowe łupy - w styczniu była najlepsza w Brisbane, a w lutym w Abu Zabi. Przegrała też finały w Dosze (z Igą Świątek) i Miami (z Danielle Collins).
W rankingu WTA w poniedziałek niezmiennie zajmować będzie czwarte miejsce.
Kostiuk po raz trzeci w karierze zagrała w finale imprezy cyklu WTA. Ma na swoim koncie tylko jeden tytuł - z 2023 roku z Austin. W rankingu awansuje na najwyższe w karierze 21. miejsce.

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:2, 6:2