Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells

Akt. 08/03/2024, 14:59 GMT+1

Danielle Collins będzie przeciwniczką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Amerykanka, w toczonym na przestrzeni dwóch dni meczu, pokonała niżej notowaną Erikę Andriejewą 7:6 (7-3), 7:6 (8-6).

Dobra akcja Świątek w 7. gemie 3. seta w meczu z Collins

Spotkanie Andriejewej (98. WTA) z Collins (56. WTA) pierwotnie miało odbyć się w środę. Tego dnia potyczka faktycznie rozpoczęła się, ale pod koniec drugiego seta została przerwana ze względu na opady deszczu.

Collins stanie na drodze Świątek w Indian Wells

Tenisistki wznowiły rywalizację w czwartek. W korzystniejszej sytuacji była Amerykanka, która w pierwszej partii triumfowała 7:6 (7-3), a w kolejnej prowadziła 6:5.
Rosjanka nie zamierzała się poddawać i po powrocie na kort doprowadziła do tie-breaka drugiej odsłony. W decydującej rozgrywce lepsza była jednak Collins, która - choć rywalka miała setbola - wygrała 8:6.
W następnej rundzie 30-latka zmierzy się ze Świątek (1. WTA), która w 1/64 finału miała tzw. wolny los.
Dotychczasowy bilans bezpośrednich starć? 5-1 dla raszynianki, która pokonała reprezentantkę USA chociażby podczas tegorocznego Australian Open.