Indian Wells 2024. Kto rywalką Świątek w drugiej rundzie? Kiedy Polka się dowie, z kim zagra?

07/03/2024, 07:50 GMT+1

Amerykanka Danielle Collins jest nieco bliżej spotkania z Igą Świątek w drugiej rundzie turnieju w Indian Wells. Jej mecz z Rosjanką Eriką Andriejewą został przerwany z powodu deszczu. Stało się to przy prowadzeniu reprezentantki gospodarzy. Pojedynek zostanie dokończony w czwartek około godz. 21.30 polskiego czasu.

Dobra akcja Świątek w 7. gemie 3. seta w meczu z Collins

Świątek cały czas pewnie prowadzi w klasyfikacji WTA. W lutym znakomicie pokazała się w dwóch prestiżowych turniejach. Najpierw triumfowała w imprezie w Dosze, a potem była w półfinale zmagań w Dubaju.
Teraz po pobycie w Polsce i odpoczynku 22-latka liczy na równie udany występ w Indian Wells. Turniej, który z uwagi na długość, format i pulę nagród jest nazywany nieoficjalną piątą lewą Wielkiego Szlema.
W 2022 roku raszynianka wygrała imprezę w Kalifornii, ostatnią edycję zakończyła w półfinale.
W nocy z środy na czwartek polskiego czasu Świątek miała poznać pierwszą rywalkę w tegorocznych zmaganiach. Tak się nie stało.

Iga Świątek przygotowuje się do turnieju w Indian Wells

Jedna piłka od tie-breaka

Potyczka 30-letniej Collins z Andriejewą została przerwana z uwagi na ulewę przez stanie 7:6 (3), 6:5 dla Amerykanki i przy przewadze w 12. gemie drugiej partii Rosjanki. 19-latka serwuje, więc jedna piłka dzieli ją od doprowadzenia do drugiego tie-breaka.