WTA Charleston 2024. Ons Jabeur roztrzaskała rakietę w meczu z Danielle Collins

05/04/2024, 07:53 GMT+2

Ona Jabeur nie obroni tytułu w Charleston. W 2. rundzie rozstawiona z numerem 2 Tunezyjka po meczu pełnym wzlotów i upadków przegrała z Danielle Collins 3:6, 6:1, 3:6. W decydującym secie dała upust swojej złości.

Ons Jabeur za burtą Australian Open 2024

Tunezyjka to szósta rakieta świata, choć w ostatnim czasie konkurentką Igi Świątek jest w zasadzie tylko na papierze. Finalistka Wimbledonu 2023 od września nie potrafi wygrać dwóch meczów z rzędu. Doznaje jednej porażki za drugą. Ta z Collins była już jej piątą z rzędu.

Ons Jabeur roztrzaskała rakietę w meczu z Danielle Collins

Kryzys Jabeur się pogłębia, toteż ma coraz więcej powodów do frustracji. W pojedynku z Collins dała upust swojej złości w trzecim secie, kiedy to po jednej z nieudanych akcji roztrzaskała rakietę.
Na niewiele się to zdało - w decydującej partii musiała uznać wyższość 22. w rankingu rywalki i pożegnała się z turniejem, po raz kolejny odpadając przy pierwszej okazji.

Dwa mecze jednego dnia i Collins w ćwierćfinale

Collins rozegrała w piątek dwa mecze. Kilka godzin później w koncertowy sposób pokonała jeszcze Sloane Stephens 6:2, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z turniejową jedenastką Elise Mertens.