Pozazdrościła Świątek. Spacerek jednej z faworytek US Open

29/08/2023, 00:17 GMT+2

Jelena Rybakina zgodnie z planem. Czwarta w światowym rankingu tenisistka z Kazachstanu pokonała błyskawicznie Ukrainkę Martę Kostiuk 6:2, 6:1 i awansowała do drugiej rundy US Open.

Rybakina pokonała Kostiuk w 1. rundzie US Open

Urodzona w Moskwie 24-latka, która od 2019 roku reprezentuje Kazachstan, chyba pozazdrościła Idze Świątek, która swoją przeszkodę pokonała w niespełna godzinę. Rybakina, tradycyjnie polegająca na swojej potężnej zagrywce, na spakowanie Kostiuk potrzebowała kilkanaście minut więcej.
Zwyciężczyni ubiegłorocznego Wimbledonu i finalistka tegorocznego Australian Open grała jak nakręcona. Nie zdekoncentrowała ją nawet przerwa medyczna, o jaką Ukrainka poprosiła w połowie drugiej partii, gdy ta druga niechybnie traciła kontrolę nad losami spotkania. Rybakina straciła w sumie trzy gemy. Zemsta za porażkę w Adelajdzie, jedyną w konfrontacji z Kostiuk, była słodka.
W kolejnej rundzie jedna z faworytek całego turnieju zmierzy się z triumfatorką pojedynku między Węgierką Panną Udvardy a Australijką Ajlą Tomljanovic.

Jelena Rybakina w kolejnej rundzie

Sypnęło niespodziankami

W poniedziałek nie zabrakło niespodzianek. Grająca z numerem ósmym Maria Sakkari przegrała z dużo niżej notowaną Hiszpanką Rebeką Masarovą 4:6, 4:6, ale Greczynka od dłuższego czasu nie może nawiązać do swoich najlepszych wyników. Z kolei rozstawiona z szesnastką Rosjanka Weronika Kudermietowa nie sprostała Amerykance Bernardzie Perze, ulegając 5:7, 4:6.

Swoje pierwsze mecze wygrały Świątek i Magdalena Fręch, a po północy polskiego czasu na kort wyjdzie Magda Linette. We wtorek udział w turnieju rozpocznie Hubert Hurkacz.