Jannik Sinner awansował do trzeciej rundy turnieju Monte-Carlo Masters. Kto kolejnym rywalem?

Jacek Cychol

10/04/2024, 18:33 GMT+2

Jannik Sinner zdominował pierwszą część sezonu na kortach twardych i nie zwalnia tempa na nawierzchni ziemnej. Wicelider rankingu ATP w swoim pierwszym tegorocznym meczu na mączce pokonał w środę Amerykanina Sebastiana Kordę 6:1, 6:2 w drugiej rundzie turnieju Monte-Carlo Masters. Było to już 23. zwycięstwo Włocha w tym roku.

Skrót meczu Sinner – Miedwiediew w półfinale turnieju ATP w Miami

Sinner w bieżącym sezonie triumfował już w wielkoszlemowym Australian Open, wygrał halowy turniej w Rotterdamie, a ostatnio wywalczył prestiżowy tytuł zawodów ATP Masters 1000 w Miami. Jedynej jak dotąd porażki doznał w półfinale w Indian Wells z Carlosem Alcarazem.

Korda bezradny w pojedynku z Sinnerem

W środę włoski tenisista poradził sobie z 27. graczem rankingu ATP w zaledwie 75 minut, awansując do trzeciej rundy turnieju Monte-Carlo Masters. W całym meczu Korda tylko trzykrotnie zdołał utrzymać swoje podanie i nie wykorzystał trzech break pointów. Reprezentant Stanów Zjednoczonych popełnił aż 21 niewymuszonych błędów przy dziewięciu Sinnera.
- Myślę, że Sebi i ja mamy podobny styl gry, więc nie gramy jak typowi specjaliści od kortów ziemnych, wolimy uderzać dość płasko. Poruszałem się całkiem nieźle w takich warunkach. Co roku nie jest łatwo dobrze się tu spisać, ale jestem zadowolony ze swojego występu. Zobaczymy, co przyniesie następna runda - powiedział po zwycięstwie wicelider rankingu ATP.
Rywalem Sinnera w trzeciej rundzie Monte-Carlo Masters będzie Niemiec Jan-Lennard Struff, który w tym turnieju pokonał już Sebastiana Baeza i Bornę Coricia.
Na tym samym etapie jest już również m.in. Hubert Hurkacz. Polak w środę wygrał w dwóch setach z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem 7:5, 7:6 (7-4). Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Norweg Casper Ruud.