ATP Miami 1000: Jannik Sinner pokonał Daniiła Miedwiediewa i zagra w finale

Jacek Cychol

Akt. 30/03/2024, 15:04 GMT+1

Jannik Sinner pokonał Daniiła Miedwiediewa 6:1, 6:2 w pierwszym meczu półfinałowym turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Włoch już po raz trzeci w karierze zagra w finale prestiżowych zawodów na Florydzie. Jego rywalem będzie Grigor Dimitrov.

Skrót meczu Sinner – Miedwiediew w półfinale turnieju ATP w Miami

Sinner i Miedwiediew przed rokiem spotkali w starciu o tytuł imprezy w Miami, kiedy lepszy okazał się Rosjanin, zwyciężając 7:5, 6:3. Od tamtego meczu Włoch pokonał go jednak w finałach zawodów w Pekinie, Wiedniu, Australian Open, a także podczas ATP Finals.
22-latek po piątkowym zwycięstwie na Florydzie nadal ma niekorzystny bilans pojedynków z Miedwiediewem, ale wynosi on już tylko 5-6.
W przypadku zdobycia tytułu w Miami Sinner wysunie się na pozycję wicelidera rankingu ATP. Ma szansę wyprzedzić w nim Hiszpana Carlosa Alcaraza, którego w ćwierćfinale wyeliminował Dimitrow. Wcześniej Bułgar wyrzucił z turnieju również m.in. Huberta Hurkacza.

Koncert Sinnera w półfinale

Historia dotychczasowych spotkań oraz obecna forma Włocha i Rosjanina zwiastowały w piątek zaciętą bitwę o awans do finału. Piorunujące otwarcie w wykonaniu Sinnera szybko skorygowało jednak te przewidywania. Mistrz Australian Open 2024 był nie do zatrzymania już w pierwszym secie. Dwukrotnie przełamał w nim serwis rywala, sam nie pozwolił mu odpowiedzieć i jeszcze przed upływem 30 minut gry prowadził aż 5:0.
Obrońca tytułu dopiero przy tak jednostronnym rezultacie zapisał na swoim koncie pierwszego wygranego gema przy swoim podaniu, ale o powrocie w tym secie nie było już mowy. Sinner po chwili pewnie przypieczętował wygraną w tej odsłonie meczu, dominując w każdym aspekcie gry. Zaliczył w niej osiem uderzeń kończących i nie popełnił przy tym żadnego niewymuszonego błędu. U Rosjanina bilans pod tym względem wynosił 3-5.

Skrót meczu Dimitrow – Zverev w półfinale turnieju ATP w Miami

Miedwiediew w opałach

Trzeci zawodnik światowego rankingu kontynuował swój koncert również na początku drugiej partii, otwierając ją przełamaniem do zera. Następnie potwierdził prowadzenie przy własnym podaniu i Miedwiediew znalazł się już w potężnych opałach. Kolejna strata serwisu byłaby praktycznie nie do odrobienia przy tak grającym przeciwniku.
Tenisista pochodzący z Moskwy tym razem zdołał przerwać serię Sinnera na wcześniejszym etapie seta, ale w kolejnym gemie nie wykorzystał break pointa i szansy na wyrównanie. Włoch poszedł tymczasem za ciosem, przełamał po raz drugi w tej odsłonie i na tablicy wyników było już 4:1.
Więcej emocji już się nie doczekaliśmy. Sfrustrowany Rosjanin tego dnia nie był w stanie znaleźć żadnego sposobu na zatrzymanie rywala i już po raz piąty z rzędu musiał uznać jego wyższość.
Rywalem Sinnera będzie Grigor Dimitrov, który w drugim półfonale pokonał Alexandra Zvereva. Finał zaplanowany jest na niedzielę.