ATP Miami 2024. Hubert Hurkacz przegrał z Grigorem Dimitrowem w 4. rundzie

Akt. 27/03/2024, 01:24 GMT+1

Ćwierćfinał Miami Open nie dla Huberta Hurkacza. W 4. rundzie turnieju ATP Masters 1000 na Florydzie najlepszy polski tenisista przegrał z Bułgarem Grigorem Dimitrowem 6:3, 3:6, 6:7 (3-7). Wtorkowe spotkanie trwało ponad 2,5 godziny.

Skrót meczu Hurkacz - Dimitrow w turnieju ATP w Paryżu

Hurkacz od początku imprezy w Miami nie miał łatwych przepraw. Najpierw w drugiej rundzie pokonał w trzech setach reprezentującego Kazachstan Rosjanina Aleksandra Szewczenkę, a potem, po trwającym dwie godziny i 18 minut pojedynku, wygrał z Amerykaninem Sebastianem Kordą (nr 28).
We wtorek o ćwierćfinał zagrał z 32-letnim Dimitrowem, który w poprzedniej rundzie gładko pokonał Niemca Yannicka Hanfmanna 6:1, 6:0.
Doświadczony rywal wcześniej zwyciężył we wszystkich czterech pojedynkach z 27-letnim Polakiem. W poprzednim sezonie pokonał go dwukrotnie - w Rotterdamie oraz w ATP Masters 1000 w Paryżu.

Skrót meczu Hurkacz - Dimitrow w ćwierćfinale turnieju ATP w Monte Carlo

Walka do końca

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie od początku było niezwykle zacięte i ciekawe.
W pierwszej odsłonie o jej wyniku zadecydowało jedno przełamanie. Hurkacz odebrał rywalowi podanie w ósmym gemie. Potem niezwykle pewnie utrzymał serwis i zwyciężył 6:3.
W drugim secie scenariusz był bardzo podobny, ale w drugą stronę. Dimitrow wykorzystał breakpointa w szóstym gemie. Ten set również zakończył się rezultatem 6:3, tyle że na korzyść tego drugiego.
Trzecia partia była pasjonująca. Przez 12 gemów obaj mieli po jednej, niewykorzystanej okazji na przełamanie. Decydował zatem tie-break.

Wyjątkowe oko sędziego

Do dość kontrowersyjnej sytuacji doszło w jego piątej akcji. Hurkacz skończył piłkę na 3-2, ale sędzia przyznał punkt rywalowi. Okazało się, że Polak dotknął lewą stopą siatki. Nasz zawodnik nie mógł się z tym pogodzić i rzucił rakietą. Powtórki udowodniły rację arbitra.
Po chwili było już 4-2 dla Bułgara. Wrocławian nie dał już rady się podnieść. Przegrał 3-7.