Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP 250 w Estoril. Kiedy mecz? O której godzinie?

Akt. 07/04/2024, 06:12 GMT+2

Hubert Hurkacz w niedzielę zagra o swój pierwszy tytuł cyklu ATP na kortach ziemnych. Rywalem polskiego tenisisty w finale turnieju ATP 250 w Estoril będzie Hiszpan Pedro Martinez. Wszystkie poprzednie pojedynki tych zawodników zakończyły się zwycięstwami wrocławianina. O której godzinie mecz finałowy?

Skrót meczu Hubert Hurkacz - Cristian Garin w półfinale turnieju ATP w Estoril

Hurkacz w sobotnim półfinale pokonał Chilijczyka Cristiana Garina 6:3, 3:6, 6:3 i już po raz dziesiąty zagra w finale zawodów ATP. Polak wywalczył dotychczas siedem tytułów. Jeszcze nigdy w karierze nie zaszedł jednak aż tak daleko w turnieju rozgrywanym na mączce.

ATP 250 Estoril. O której Hubert Hurkacz zagra w finale?

Hurkacz powalczy o swój premierowy tytuł na nawierzchni ziemnej w niedzielę 7 kwietnia. Finał w Estoril zaplanowany jest na godzinę 16.30. Relacja na żywo i wynik live w serwisie eurosport.pl.
Rozstawiony z drugim numerem wrocławianin rozpoczął rywalizację w Portugalii od drugiej rundy, w której wyeliminował reprezentanta Wielkiej Brytanii Jana Choinskiego. Następnie w ćwierćfinale pokonał Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza, a we wspomnianym półfinale Chilijczyka Garina.

Martinez (nr 77. ATP) ma za sobą trudniejszą przeprawę do finału w Estoril. Z uwagi na niższe miejsce w rankingu rozpoczął zawody od pierwszej rundy. Pokonał kolejno Niemca Daniela Altmaiera, swojego rodaka Roberto Bautistę Aguta, Francuza Richarda Gasqueta, a w półfinale samego obrońcę tytułu i najwyżej rozstawionego Norwega Caspera Ruuda.

Hurkacz - Martinez. Historia spotkań

Dla Martineza będzie to trzeci w karierze finał turnieju ATP. Wszystkie zaliczył na kortach ziemnych i wywalczył jeden tytuł - dwa lata temu w Chile.
Hurkacz i Martinez w niedzielę zmierzą się ze sobą po raz czwarty. Wszystkie poprzednie pojedynki wygrał Polak, który dwukrotnie pokonał tego rywala w zawodach głównego cyklu. W 2022 roku wrocławianin był górą na mączce w turnieju ATP Masters 1000 Monte-Carlo. W 2023 wyeliminował go z Australian Open. Wcześniej, w 2018 roku, zmierzyli się również w kwalifikacjach US Open.