Hubert Hurkacz pokonał Jana Choinskiego w 2. rundzie turnieju ATP 250 w Estoril

Akt. 04/04/2024, 22:14 GMT+2

Zwycięstwem Hubert Hurkacz zainaugurował występy na mączce w tym sezonie. W meczu drugiej rundy turnieju ATP 250 w Estoril wrocławianin pokonał Brytyjczyka polskiego pochodzenia Jana Choinskiego 7:6 (5), 6:4.

Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Estoril

Po ubiegłotygodniowym odpadnięciu w 1/8 finału w Miami polski tenisista przeniósł się do Portugalii, gdzie rywalizuje w mniej prestiżowym turnieju. Wrocławianin jest rozstawiony z numerem drugim (z "jedynką" gra Norweg Casper Ruud).
Udział w turnieju zaczął od drugiej rundy od meczu z Choinskim, klasyfikowanym na 188. miejscu w rankingu ATP.
Ich jedyną wcześniejszą konfrontację - w ubiegłorocznej edycji Wimbledonu - wygrał po zaciętym meczu Polak. Nie było tajemnicą, że nawierzchnia ziemna nie należy do jego ulubionych. W zeszłym roku udział w turnieju w Estorilu zakończył na 1/8 finału po niespodziewanej porażce z Bernabe Zapatą Mirallesem.

Powrót Hurkacza

Czwartkowe starcie lepiej rozpoczął Brytyjczyk polskiego pochodzenia, który w piątym gemie przełamał rywala. Prowadził już 4:2. Hurkacz zrewanżował mu się w ostatnim możliwym momencie, gdy Choinski serwował po zwycięstwo w pierwszym secie.
Obaj tenisiści szli łeb w łeb, punkt za punkt. W efekcie o losach tej partii zdecydował tie-break. Mimo prowadzenia 4-2 wrocławianim zdołał odrobić straty - wygrał cztery kolejne akcje, by ostatecznie zwyciężyć do pięciu.
Kluczowe dla losów drugiego seta było przełamanie wrocławianina w siódmym gemie. Choinski, choć w dziesiątym wypracował break-pointa, nie zdołał się pozbierać. Polak dobrze serwował, imponował returnami i po blisko dwóch godzinach wykorzystał drugą piłkę meczową.

W ćwierćfinale zmierzy się z Hiszpanem Pablo Llamasem Ruizem, który pokonał swego rodaka Davida Jordę Sanchisa 7:6 (7-2), 6:4.
Spotkanie Hurkacz - Llamas Ruiz odbędzie się w piątek 5 kwietnia. Początek o godzinie 13.00.

Hubert Hurkacz - Jan Choinski 7:6 (7-5), 6:4