ATP 250 Millennium Estoril Open. Hubert Hurkacz - Bernabe Zapata Miralles: wynik i relacja - Tenis

06/04/2023, 18:46 GMT+2

Przykra niespodzianka w Estoril. Hubert Hurkacz już w swoim pierwszym meczu w portugalskim turnieju musiał uznać wyższość Hiszpana Bernabe Zapaty Mirallesa. Polak przegrał 7:6 (7-9), 4:6, 2:6.

Hurkacz nie jest wielkim entuzjastą ceglanej nawierzchni, dlatego na początek wybrał mniejszy turniej w portugalskim Estoril. W pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej trafił na 25-letniego Zapatę Mirallesa, który zajmuje 43. miejsce w światowym rankingu.
12. na świecie Polak był oczywiście faworytem starcia.

Zacięty mecz, problemy Hurkacza

Jednak już pierwszy set pokazał, że Hurkacza czeka wymagająca przeprawa. Dość powiedzieć, że żaden z zawodników nie mógł przełamać rywala, a o wygranej wrocławianina przesądził tie-break, w którym zwyciężył 9-7. Hurkacz wykorzystał trzecią piłkę setową, choć przeciwnik również miał jedną okazję, by zakończyć partię na swoją korzyść.
Drugi set rozpoczął się lepiej dla Hiszpana, który przełamał i prowadził 2:1. Jednak po chwili Hurkacz zanotował przełamanie powrotne, a następnie nie zmarnował swojego podania i to on był w korzystniejszej sytuacji.
Niezwykle zacięty był szósty gem, w którym Polak ponownie miał break pointa i mało brakowało, by prowadził 4:2, jednak rywal zdołał się obronić. Co więcej, w kolejnym gemie to Zapata Miralles zrobił to, co przed momentem nie udało się Hurkaczowi.
Zawodnik z Walencji prowadził zatem 4:3, co oznaczało, że Polak musi wziąć się do pracy, jeśli chce zamknąć spotkanie w dwóch partiach. Niestety rywal oddał mu jeszcze tylko jednego gema i nie zmarnował pierwszej piłki setowej. 6:4 dla Zapaty Mirallesa.

Nie dał mu szans

Poprawy nie było również w trzecim secie. Na dzień dobry Hiszpan przełamał Polaka. Ten mógł się odgryźć wyrównując na 2:2, ale po trwającym kilkanaście minut gemie, w którym miał cztery okazje na brejka, ponownie zawiódł. Tymczasem Zapata Miralles konsekwentnie robił swoje, świetnie grał returnem i przy stanie 5:1 było już jasne, że nie wypuści szansy z rąk. Zwyciężył 6:2 w meczu trwającym 2 godziny i 28 minut.
Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Serb Miomir Kecmanović, który wcześniej wyeliminował Austriaka Jurija Rodionova 6:0, 6:1.

Sezon na kortach ziemnych zwieńczy wielkoszlemowy Roland Garros - organizowany w tym roku od 28 maja do 11 czerwca.