O której godzinie skoki w niedzielę? Konkurs indywidualny w Wiśle

Akt. 14/01/2024, 06:12 GMT+1

Trwa PolSKI Turniej w skokach narciarskich. Po nietypowych zmaganiach w duetach, teraz przyszedł czas na konkurs indywidualny. Kiedy i o której godzinie skoki w Wiśle? Gdzie oglądać?

Skok Żyły z 3. serii konkursu duetów w Wiśle

W sobotę Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęli szóste miejsce w konkursie duetów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Wiśle Malince zwyciężyli Słoweńcy, przed Austriakami i Niemcami.

Skoki narciarskie Wisła 2024. O której godzinie skoki w niedzielę?

W niedzielnym konkursie indywidualnym w Wiśle wystąpi sześciu Polaków. W piątkowych kwalifikacjach Żyła był 12., Kubacki 13., Aleksander Zniszczoł 15., Kamil Stoch 22., Klemens Murańka 38., a Paweł Wąsek 47. Konkurs indywidualny w Wiśle rodbędzie się w niedzielę 14 stycznia. Początek o godz. 16.
Jakub Wolny zajął premiowane awansem 50. miejsce, ale w zawodach nie wystartuje. Jak wyjaśnił Polski Związek Narciarski, "w związku z publicznymi wypowiedziami podważającymi zaufanie do pracy trenera kadry B" został on odsunięty od kadry.
Sobotni konkurs duetów był drugim elementem Turnieju PolSKI (pierwszym były piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego). W klasyfikacji prowadzi Słowenia przed Austrią i Niemcami (Polacy zajmują szóste miejsce). Teraz czas na trzecią odsłonę rywalizacji w Wiśle.
Oprócz zawodów na obiekcie im. Adama Małysza do Turnieju PolSKI zaliczać się będą wyniki kwalifikacji i konkursów w Szczyrku i Zakopanem.