Polska - Włochy w finale uniwersjady [RELACJA]

Akt. 07/08/2023, 15:45 GMT+2

Siatkarze akademickiej reprezentacji Polski w poniedziałek przegrali z Włochami 0:3 w walce o złoty medal uniwersjady w Chengdu. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

Włosi wygrali finał siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

Wynik finału:
Polska – Włochy 0:3 (23:25, 18:25, 26:28)

Włosi okazali się dziś poza zasięgiem naszych zawodników, ale i był to niezwykle udany turniej w wykonaniu Biało-Czerwonych. Za chwilę odbędzie się dekoracja, a my dziękujemy już za Waszą uwagę.
26:28 - Magalini zamyka finałowe starcie. To Włosi sięgają po złote medale.
26:27 - Ale mylimy się z zagrywki w takim momencie.
26:26 - Sasak zdołał dobrze zahaczyć o rywala.
25:26 - Włosi znów odskakują dzięki Magaliniemu.
25:25 - Aut po bloku reprezentanta Włoch, kolejny remis!
24:25 - Krysiak tym razem niestety przestrzelił zagrywkę.
24:24 - Trzy kolejne piłki meczowe obronione przez Polaków! Kapitalny blok w ostatniej akcji!
23:24 - Budzimy się jeszcze w tym secie! Dwa bardzo ważne punkty z rzędu dla Polski! Maciej Krysiak znów dał nadzieję swoją zagrywką.
21:24 - Kozub serwuje w aut w najgorszym momencie. Piłki meczowe dla Włochów.
21:23 - Sasak skutecznie zaatakował z drugiej linii.
20:23 - As serwisowy Włochów, których już tylko dwa kroki dzielą od złota.
20:22 - Myli się Krysiak, zaczyna się robić gorąco.
20:21 - Niestety autowy blok Biało-Czerwonych zdaniem sędziego.
20:20 - Dobry atak z krótkiej Włochów.
20:19 - Atak Sali efektownie zatrzymany. Wracamy na prowadzenie.
19:19 - Kolejne wyrównanie po autowej zagrywce rywali.
18:19 - Sędzia pokazał po czerwonej kartce zawodnikom obu ekip. Nie jest jasne, skąd to zamieszanie.
17:18 - Skuteczny blok Włochów.
17:17 - Mamy walkę punkt za punkt. Włosi są jednak w bardziej komfortowym położeniu.
16:16 - Włoch również pomylił się na zagrywce, ale Magalini po chwili wyrównuje stratę.
15:15 - Niestety trzecia próba Krysiaka z zagrywki wylądowała już na aucie.
15:14 - Krysiak z dwoma asami serwisowymi z rzędu! To musi dać impuls Polakom!
13:14 - Ponownie Sasak wbija piłkę w parkiet po stronie rywali.
12:13 - Potężny atak Sasaka! Rywal odbił piłkę, ale ta wyleciała daleko poza boisko. Nie składamy broni!

Potężny atak Sasaka przy stanie 12:13 w 3. secie w finale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

11:13 - Krysiak zaatakował wyraźnie w aut.
11:12 - Sasak punktuje po rękach rywali.
10:12 - Recine wykazał się największą przytomnością.
10:11 - Niestety psujemy zagrywkę.
10:10 - Szczęśliwy punkt Biało-Czerwonych daje nam wyrównanie.

Niesamowita akcja Polaków przy stanie 10:10 w 3. secie finału siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

9:10 - Włosi odzyskują prowadzenie po kolejnym bloku.
9:9 - Kapitalnie blokiem pograli Włosi, a zakończył to skutecznym atakiem Magalini.
9:8 - Kewin Sasak popisał się asem serwisowym! Włosi proszą o czas.
8:8 - Przestrzelony atak Sali i mamy wyrównanie!
7:8 - Polacy po wzięciu czasu odrabiają dwa punkty!
5:8 - As serwisowy w wykonaniu Sali.
5:7 - Zepsuta zagrywka reprezentacji Polski.
5:6 - Tym razem autowy blok po stronie przeciwników.
4:6 - Włosi odskakują na dwa punkty różnicy po technicznym błędzie Biało-Czerwonych.
4:5 - Rywale już na prowadzeniu po autowym bloku Polaków.
3:3 - Włosi niestety szybko odrobili straty.
2:0 - Polacy obiecująco rozpoczęli trzecią odsłonę. Oby zdołali utrzymać taki poziom.
Czas na trzecią partię. Polacy muszą ją wygrać, by myśleć o złocie.
18:25 - Włosi wygrywają drugiego seta w finale uniwersjady. Polska przegrywa 0:2

Włosi wygrali 2. seta w finale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

18:24 - Mateusz Poręba przedarł się przez włoską obronę.
17:24 - Dwa setbole obronione. Polacy walczą do końca.
15:24 - Piłka setowa dla Włochów.
15:22 - Walczą jeszcze Biało-Czerwoni, ale Włochom do wygrania drugiej partii brakuje już tylko trzech punktów
14:22 - Ten set już jest właściwie nie do uratowania.
13:21 - Źle to wygląda. Błąd za błędem polskich siatkarzy.
12:19 - A Włochom wychodzi właściwie wszystko...
12:18 - Trochę bezradnie wyglądają Biało-Czerwoni, którzy nie mogą znaleźć sposobu na przełamanie impasu.
11:15 - Czwarty as serwisowy Włochów w meczu. Drugi set zaczyna się oddalać.
11:14 - Co Polacy zbliżą się do Włochów, to ci odskakują. Nie ma sposobu na ataki Lorenzo Sali.
11:12 - Już tylko punkt do odrobienia!
9:12 - Teraz rywale odpłacili naszym za akcję sprzed kilku chwil. Wciąż są na prowadzeniu.
8:10 - W końcu Polacy w natarciu. Świetny atak.
7:9 - Najpierw świetny atak Polaków, potem aut Włochów. Było bardzo nieciekawie, ale zbliżyliśmy się na dwa punkty.
5:9 - Na szczęście dla Biało-Czerwonych Włosi też się czasem mylą. W końcu Polacy przyspieszyli
3:8 - Polacy cały czas wybici z rytmu, ale powoli odzyskują rytm. Wciąż jednak muszą gonić wynik
0:2 - Zmiana decyzji! Punkt dla Włochów, którzy asem serwisowym od razu podwyższają prowadzenie.
Zrobiło się potężne zamieszanie. Prawdopodobnie Biało-Czerwoni popełnili błąd w zmianie. Sędziowie długo dyskutują, czekamy na decyzję.
1:0 - Polacy zaczynają drugiego seta od wygranego punktu.

Włosi wygrali 1. seta w finale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

23:25 - Niestety, Biało-Czerwoni tracą pierwszego seta w uniwersjadzie. Przegrywają z Włochami 0:1
20:20 - Jest wyrównanie po znakomitym ataku Polaków.
19:20 - Już tylko jeden punkt różnicy! Świetnie Polacy!
18:20 - Dwa punkty odrobione, dwa zostały do odzyskania. Ten set wciąż jeszcze nie jest przegrany.
16:20 - Kolejna długa wymiana, niestety zakończona punktem reprezentantów Italii.
15:19 - Włosi z kolejnym asem. To dziś ich najgroźniejsza broń.
14:17 - Maciej Krysiak na zagrywce, ale Włosi się nie przestraszyli potężnego uderzenia.
13:16 - Polscy siatkarze odzyskują inicjatywę i wiarę w siebie. Chociaż wciąż mają dużo do odrobienia

Świetny atak Polaków na potrójnym bloku Włochów w finale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

11:15 - Odrabianie strat idzie mozolnie, ale ważne, że od jakiegoś czasu różnica się nie powiększa.
9:14 - A rywale Biało-Czerwonych pewnie zarówno w zagrywce, jak i w ataku.
8:13 - Nie układa się ten set po myśli Polaków. Coraz większa strata do rywali.
8:12 - Świetny atak Dulskiego i zdobywamy punkt. A później znów tracimy po złym serwisie

Początek meczu Polska - Włochy w finale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

6:10 - Polacy mają spore problemy z serwisem, tymczasem siatkarze z Italii trafiają asem. Czas dla polskiego trenera.
5:8 - Coraz większa przewaga rywali Biało-Czerwonych
4:5 - Mylą się Polacy, mylą się też Włosi.
3:4 - Michał Gierżot w ataku i część strat odrobiona.
2:4 - Dwa poważne błędy Polaków i Włosi wychodzą na prowadzenie w 1. secie.
2:1 - długa wymiana wygrana przez Polaków. Świetny początek polskich siatkarzy.
1:0 - Włosi rozpoczęli, ale to Biało-Czerwoni zdobywają pierwszy punkt!

Polska - Włochy w finale uniwersjady. Rozpoczynamy mecz

13:50 - Siatkarze wychodzą już na parkiet. W Eurosporcie 2 i w Playerze ruszyła już transmisja.
13:20 - Już tylko 40 minut pozostało polskim siatkarzom do rozpoczęcia meczu o złoty medal Uniwersjady.
12:45 - Znakomity turniej mają za sobą również siatkarki, które wywalczyły brązowe medale, pokonując w meczu o 3. miejsce Brazylię.

Polki pokonały Brazylijki w meczu o brąz na uniwersjadzie w Chengdu

12:42 - Biało-Czerwoni w akademickich igrzyskach od początku spisują się rewelacyjnie. W pięciu rozegranych dotąd meczach nie stracili nawet seta.
12:35 - Polacy na parkiecie pojawią się około godz. 14. Wcześniej został rozegrany mecz o trzecie miejsce, w którym Chiny pokonały Iran 3:0 (25-19, 25-18, 25-12).

Najciekawsze wydarzenia z meczu Polska - Iran w półfinale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

12:32 - Polacy, po znakomitym turnieju, prawo gry w finale wywalczyli sobie efektowną wygraną z Iranem.
12:30 - Dzień dobry. Serdecznie witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Włochy o złoty medal uniwersjady w Chengdu.