Koszmarny początek, potem popis. Polskie siatkarki z medalem

Akt. 06/08/2023, 13:43 GMT+2

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet wywalczyła brązowy medal uniwersjady. W meczu o trzecie miejsce Biało-Czerwone, mimo bardzo słabego początku, pokonały Brazylijki 3:1 (12:25, 25:23, 25:21, 25:20).

Polki pokonały Brazylijki w meczu o brąz na uniwersjadzie w Chengdu

Dla Biało-Czerwonych niedzielne starcie było okazją do zrehabilitowania się za półfinałową porażkę z Chinkami. W Chengdu, gdzie trwają zmagania studentów podczas 31. Letniej Uniwersjady, podopieczne trenera Jacka Pasińskiego nie miały wielu argumentów i zasłużenie przegrały z gospodyniami 0:3.

Chinki awansowały do finału siatkówki kobiet na uniwersjadzie w Chengdu

Złe dobrego początki

O brąz Polki zmierzyły się z Brazylijkami. Było to już drugie spotkanie obu drużyn w trwającej imprezie. W fazie grupowej ekipa z Ameryki Południowej po zaciętej walce triumfowała 3:2.
Długo wydawało się, że mecz o trzecie miejsce również padnie łupem reprezentacji Canarinhos. Po kiepskim początku nasze siatkarki nie potrafiły już zniwelować strat, a w pierwszym secie zdołały wywalczyć zaledwie 12 punktów.

Brazylijki wygrały 1. seta przeciwko Polkom w meczu o brąz uniwersjady

W drugiej partii sytuacja obróciła się o 180 stopni. Tym razem to drużyna Pasińskiego szybko wypracowała solidną zaliczkę, głównie za sprawą dobrej dyspozycji Aleksandry Rasińskiej oraz Weroniki Szlagowskiej.
I choć w pewnym momencie nasze zawodniczki całkowicie roztrwoniły nawet siedmiopunktową przewagę, to po emocjonującej końcówce zwyciężyły 25:23.

Drugi set dla Polek w meczu o brąz na uniwersjadzie

Trzecia i czwarta odsłona toczyły się już pod całkowite dyktando Biało-Czerwonych. Rasińską oraz Szlagowską w punktowaniu wsparły Julita Piasecka, a także Marta Orzyłowska, a efekt był widoczny na tablicy wyników. Sety wygrane odpowiednio do 21 i 20 zapewniły Polkom upragniony medal uniwersjady.

W finale Chinki zmierzą się z Japonkami. Początek o 14.00, a transmisja w Eurosporcie Extra w Playerze.
Uniwersjada potrwa do wtorku 8 sierpnia.
Polska - Brazylia 3:1 (12:25, 25:23, 25:21, 25:20)