Polscy siatkarze w finale uniwersjady. Znowu wygrali bez straty seta

Akt. 05/08/2023, 13:18 GMT+2

Polscy siatkarze zagrają o złoto na uniwersjadzie w Chengdu. W sobotę Biało-Czerwoni pokonali w półfinale turnieju Irańczyków 3:0 (25:21, 25:22, 25:11). W decycydującym spotkaniu nasi studenci zmierzą się ze zwycięzcą meczu Chinczyków z Włochami. Transmisja w Eurosporcie Extra w Playerze.

Polacy wygrali 1. seta w meczu z Iranem w półfinale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

Polacy od początku uniwersjady grali bardzo dobrze. Bez straty seta pokonywali kolejno: Portugalię, ekipę z Hongkongu, Koreę Południową i Ukrainę. Starcie z Iranem miało okazać się trudniejsze.

Dobry początek Polaków

Trener Polaków Dariusz Luks postanowił wystawić do boju skład: kapitan Łukasz Kozub, Michał Gierżot, Damian Kogut, Dawid Woch, Dawid Dulski, Mateusz Poręba oraz na libero Kamil Szymura.

Początek meczu Polska - Iran w półfinale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

Początkowo mecz był bardzo wyrównany. Od stanu 17:17 Polacy potrafili jednak zbudować sobie kilkupunktową przewagę dzięki niezłej zagrywce, szczelnemu blokowi, a także skutecznym atakom ze środka i ze skrzydeł. Nasi siatkarze wygrali otwierającego seta 25:21.

Irańczycy zagrali lepiej na starcie drugiej partii, wychodząc na prowadzenie 10:8. U naszych siatkarzy coś się zacięło w ataku i potrzeba było trochę czasu, by wszystko wróciło do normy. Kiedy już nasi zawodnicy się rozkręcili, rywale momentami byli bezradni wobec siły ofensywnej ekipy trenera Luksa. Drugiego seta Polacy wygrali 25:22.

Atak za atakiem

W kolejnej partii Biało-Czerwoni kontynuowali doskonałą grę. Gierżot, Dulski i spółka nadal bombardowali przeciwników mocnymi atakami, z którymi ci nie potrafili sobie poradzić. Bezradni Irańczycy popełniali też więcej błędów niż w poprzednich setach. To wszystko spowodowało, że set zakonczył się naszą niezwykle pewną wygraną 25:11.
Mecz o złoty medal uniwersjady w poniedziałek o godzinie 14.

Najciekawsze wydarzenia z meczu Polska - Iran w półfinale siatkówki na uniwersjadzie w Chengdu

Polska - Iran 3:0 (25:21, 25:22, 25:11)