Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019: terminarz, grupy, wyniki i tabele - ME w siatkówce mężczyzn

13/09/2019, 21:04 GMT+2

Polscy siatkarze przegrali w czwartek w półfinale mistrzostw Europy ze Słowenią 1:3 i w sobotę zagrają o brązowy medal imprezy. Ich rywalami będą Francuzi. O złoto Słoweńcy powalczą z Serbami. Relacje z meczów Biało-Czerwonych w eurosport.pl.

Polacy turniej rozpoczęli pokonując po zaciętym meczu Estonię. Po dwóch partiach był remis, przez większość trzeciego toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, podobnie jak w czwartym. Górę wzięło jednak doświadczenie mistrzów świata - zespół Vitala Heynena zwyciężył 3:1.
W niedzielę jego siatkarze poszli za ciosem i wywalczyli drugi komplet punktów po zwycięstwie ze współgospodarzami mistrzostw. W Rotterdamie Biało-Czerwoni rozbili Holendrów 3:0.Ich zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę. W drugim niedzielnym meczu grupy D Ukraińcy w takim samym stosunku pokonali Estończyków.
W poniedziałek natomiast polski zespół dał lekcję siatkówki Czechom - wygrał gładko 3:0, w drugim secie dając rywalom zdobyć ledwie 12 punktów.
Na kolejny popis trzeba było poczekać niespełna 24 godziny. Tym razem w Amsterdamie w rolę chłopców do bicia wcielili się Czarnogórcy. Biało-Czerwoni wygrali bardzo pewnie 3:0 i już teraz mogli być pewni miejsca w 1/8 finału imprezy.
Biało-Czerwoni zakończyli fazę grupową czwartkowym meczem z Ukrainą w Amsterdamie. Nasza drużyna zwyciężyła w zaledwie 75 minut. To była niezwykle skuteczna siatkówka. W połowie meczu trener Heynen zmienił całą szóstkę.

ME siatkarzy - tabela grupy Polaków:

ME siatkarzy - Polska - Hiszpania w 1/8 finału

W 1/8 finału (21-22 września) cztery najlepsze zespoły grupy A zmierzyły się z przeciwnikami z grupy C. Polska grupa D połączyła się z grupą B według następującego schematu: A1-C4, B1-D4, A2-C3, B2-D3, C1-A4, D1-B4, C2-A3, D2-B3.
Polacy jeszcze przed ostatnim meczem grupowym byli pewni zwycięstwa w grupie D, dlatego do fazy pucharowej weszli oznaczeni symbolem D1.
W najlepszej "16" imprezy zagrali z czwartą drużyną grupy B, czyli Hiszpanią, która wygrała w czwartek 3:1 z Niemcami.
Biało-Czerwoni undefined Hiszpanie w żadnym secie nie byli w stanie dorównać mistrzom świata.

ME siatkarzy - Polacy przegrali ze Słowenią

Mecz 1/2 finału Polski ze Słoweniąodbył się w czwartek w Lublanie. Polska awansowała do 1/2 finału po ograniu Niemców 3:0 w poniedziałek.Niestety tym razem się nie udało -w półfinałowym starciu Biało-Czerwoni przegrali ze Słowenią 1:3.
Drugą parę półfinałową tworzą Francja undefined i Serbia (zwyciężyła z Ukrainą 3:2), a ich mecz odbędzie się w piątek - start o godzinie 21:00.

ME siatkarzy - kiedy mecz Polaków o trzecie miejsce?

Polacy zagrają w meczu o 3. miejsce w sobotę z Francją. Spotkanie zostanie rozegrane w Paryżu i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Holandia - Niemcy 1:3
Na tym etapie sensację sprawili Ukraińcy, który po pięciosetowym boju wyeliminowali Belgów. W innym ciekawym spotkaniu Słoweńcy pokonali Bułgarię. W pozostałych meczach wszystko odbyło się zgodnie z planem i najwięksi faworyci pozostali w turnieju.

Dziewięć miast i czterech gospodarzy

Mistrzostwa Starego Kontynentu, które rozpoczęły się 12 września, potrwają do 29 września. Odbywają się w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż w dziewięciu miastach.
W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy, zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup.

ME siatkarzy - kadra Polaków:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk), Marcin Komenda (Asseco Resovia Rzeszów)
Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers Hirakata), Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Atakujący: Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Maciej Muzaj (Gazprom-Jurga Surgut)
Środkowi: Mateusz Bieniek (Cucine Lube Civitanova), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (ONICO Warszawa)
Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa)
Autor: pqv, lukl. TG / Źródło: eurosport.pl