Poważna kontuzja reprezentanta Polski. Nie zagra w kolejnych meczach kadry

Akt. 06/11/2023, 21:49 GMT+1

O pechu może mówić reprezentant Polski Paweł Dawidowicz. Doświadczony obrońca nabawił się poważnej kontuzji w sobotnim meczu Serie A. Na pewno nie zagra w kolejnych spotkaniach Biało-Czerwonych.

Paweł Dawidowicz jest piłkarzem Hellasu

W 11. kolejce włoskiej ekstraklasy Hellas Verona grał u siebie z Monzą (1:3). W 28. minucie spotkania reprezentujący gospodarzy Dawidowicz doznał urazu mięśniowego. Stało się to bez kontaktu z rywalem. Polak poczuł ból uda w trakcie sprintu.

Paweł Dawidowicz od razu wiedział, że nie jest dobrze

Dawidowicz kontuzjowany

28-letni piłkarz od razu poprosił o zmianę i dwie minuty później zszedł z boiska. Wydawało się, że kontuzja może być poważna.
W poniedziałek Dawidowicz przechodził specjalistyczne badania medyczne w swoim klubie. Diagnoza potwierdziła wcześniejsze obawy.
"Hellas Verona FC informuje, że badania, jakim został poddany zawodnik Paweł Dawidowicz, wykazały uszkodzenie pierwszego stopnia mięśnia prostego uda w lewej nodze” - czytamy w biuletynie na oficjalnej stronie Hellasu.
Klub nie poinformował, ile dokładnie potrwa przerwa w grze zawodnika. Przy tego typu urazach rekonwalescencja może potrwać ponad cztery tygodnie.
Przykry uraz mięśniowy na pewno wyeliminuje Dawidowicza z występu 17 listopada przeciwko Czechom w kwalifikacyjnym meczu mistrzostw Europy 2024. Cztery dni później ekipa trenera Michała Probierza zmierzy się w sparingu z Łotwą.