Guardiola wściekły po ataku Rodriego na rywala. "Musi kontrolować swoje emocje"

Mariusz Czykier

24/09/2023, 14:47 GMT+2

Trener Manchesteru City Pep Guardiola nie krył irytacji po incydencie z udziałem Rodriego na początku drugiej połowy meczu z Nottingham Forest w 6. kolejce Premier League. Hiszpański pomocnik zobaczył czerwoną kartkę po tym, jak wdał się w przepychankę z Morganem Gibbsem-Whitem i w pewnej chwili złapał go za szyję.

Tarcza Wspólnoty. Manchester City - Arsenal (Getty Images)

- Ja mogę dostać kartkę, ale nie Rodri. Ja nie gram, ale zawodnicy muszą uważać - powiedział po meczu Guardiola.
- Rodri musi kontrolować siebie i swoje emocje - dodał trener Manchesteru City.
Jego irytację wzbudziło zachowanie pomocnika, który niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy meczu wdał się w przepychankę w narożniku boiska z jednym z rywali. Po chwili wyciągnął w jego stronę ręce i złapał go za szyję.
Sędzia bez wahania pokazał Hiszpanowi czerwoną kartkę i wyrzucił go z boiska.

Wykluczony przed ważnym meczem

Rodri w konsekwencji swojego zachowania będzie pauzował przez trzy mecze, w tym w zaplanowanym na 8 października hitowym starciu z Arsenalem.
To właśnie osłabienie zespołu przed starciem z groźnym rywalem wywołało złość hiszpańskiego szkoleniowca mimo wygranej z Nottingham Forest 2:0.
- Ta różnica staje się istotna, kiedy gramy kilka meczów w niedługich odstępach, a pięciu lub sześciu ważnych graczy jest kontuzjowanych. Margines bezpieczeństwa robi się wówczas bardzo mały - zauważył. - To nie jest sprawa arbitrów, tylko nasza. Rodri musi się tego nauczyć - dodał Guardiola.
Najbliższe spotkanie Manchester City rozegra 27 września w Pucharze EFL z Newcastle. Później
czeka go ligowe starcie z Wolverhampton Wanderers (30 września), a następnie z RB Lipsk w Lidze Mistrzów (4 października) i w końcu z Arsenalem.