Premier League. Mikel Arteta ocenił Jakuba Kiwiora po meczu Tottenham Hotspur - Arsenal

29/04/2024, 11:59 GMT+2

Piłkarze Arsenalu na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu są liderem tabeli Premier League. Mały wkład w derbowe zwycięstwo z Tottenhamem Hotspur miał Jakub Kiwior, który po spotkaniu doczekał się laurki od szkoleniowca Kanonierów Mikela Artety.

Bayern Monachium – Arsenal w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Kiwior w ostatnim czasie stracił miejsce w wyjściowym składzie Arsenalu.
Dość powiedzieć, że od początku kwietnia tylko dwa razy był w podstawowej jedenastce, przy czym chociażby w meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (2:2) opuścił murawę już w przerwie.

"Dostarcza topowy poziom"

Polski obrońca znalazł się na ławce rezerwowych także w wyjazdowym spotkaniu Premier League z Tottenhamem, wygranym przez Kanonierów 3:2. Na boisko wszedł dopiero w 89. minucie, zmieniając Martina Odegaarda.
Po zakończeniu starcia Kiwiora - bardziej za cały sezon, a nie ten jeden mecz - mocno chwalił szkoleniowiec ekipy z Londynu.
- Zawsze kiedy grał, był dobry. Prosimy go, aby występował na pozycji, do której nie przywykł. Ale uważam, że spisuje się naprawdę dobrze - powiedział Arteta w rozmowie z Viaplay Sport Polska.
- To szczęście mieć go w zespole. Jest tak profesjonalny, skupiony i dostarcza topowy poziom - dodał hiszpański trener, komplementując 24-latka.
Po 35 kolejkach Arsenal z dorobkiem 80 punktów jest liderem tabeli angielskiej ekstraklasy. Drugi Manchester City ma 79 oczek, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej.