Jakub Kiwior strzelił gola dla Arsenalu w meczu Premier League z Newcastle

24/02/2024, 23:07 GMT+1

Jakub Kiwior, obrońca Arsenalu i reprezentacji Polski, zdobył bramkę w spotkaniu przeciwko Newcastle United w 26. kolejce ligi angielskiej. Jego zespół wygrał 4:1.

Kiwior po meczu z Niemcami

Była 69. minuta sobotniego meczu. Piłkę z rzutu rożnego bił Declan Rice, a ta dotarła w polu karnym do Kiwiora, który strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Jakub Kiwior wskoczył do składu Arsenalu

Było to trafienie na 4:0. Grający na lewej obronie Polak znów błysnął. W ostatnich tygodniach udanie zastępuje w podstawowym składzie londyńskiej ekipy kontuzjowanego Ukraińca Ołeksandra Zinczenkę, między innymi we wcześniejszych spotkaniach z Liverpoolem (3:1) i Burnley (5:0) notował po asyście. Teraz doczekał się premierowego gola w trwających rozgrywkach.
Arsenal ostatecznie rozbił Newcastle 4:1. Przed bramką Kiwiora dla gospodarzy trafili Sven Botman (samobój), Kai Havertz oraz Bukayo Saka. Honorowego gola dla gości w minucie 84. strzelił Joe Willock.
Kanonierzy odnieśli w ten sposób 18. zwycięstwo w sezonie i zajmują w tabeli trzecie miejsce - 58 punktów, o dwa mniej od prowadzącego Liverpoolu. Drużyna Newcastle jest ósma (37 pkt).

Matty Cash zagrał cały mecz

W innym sobotnim meczu Aston Villa, w której składzie całe spotkanie rozegrał Matty Cash, wygrała u siebie z Nottingham Forest 4:2 i umocniła się na czwartej pozycji z 52 punktami. Z kolei Brighton & Hove Albion, z Jakubem Moderem na ławce rezerwowych, dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie zremisował u siebie z Evertonem 1:1.