Premier League: Arsenal pokonał na wyjeździe Tottenham w derbach północnego Londynu

Akt. 28/04/2024, 17:12 GMT+2

Dobre, intensywne i wyrównane derby północnego Londynu w hicie Premier League. Wciąż walczący o mistrzostwo Anglii i znajdujący się na czele ligi Arsenal pokonał na wyjeździe 3:2 Tottenham w spotkaniu 35. kolejki.

Premier League: Mecz Tottenham Hotspur - Arsenal FC

Choć angielska ekstraklasa jest już na ostatniej prostej, obie stołeczne ekipy są uwikłane w bezwzględną walkę o najwyższe cele. Arsenal był przed tą kolejką na pierwszym miejscu, Tottenham zaś na piątym, z nadal realną perspektywą na pierwszą czwórkę i grę w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.
Po niedzielnym spotkaniu mimo to będzie o to piłkarzom Spurs dużo trudniej.
Kanonierzy w niedzielę pokazali bowiem, dlaczego zajmują w najlepszej lidze świata tak wysoką lokatę. Już w 15. minucie to właśnie dzięki naciskom gości samobójcze trafienie zaliczył Pierre-Emile Hojbjerg. Po 12 kolejnych na 2:0 podwyższył Bukayo Saka, a wynik pierwszej połowy ustalił niedługo przed przerwą Kai Havertz. Po drodze gola dla Tottenhamu strzelił co prawda Micky van de Ven, lecz arbiter zagwizdał wówczas pozycję spaloną.

Rzucili rywalom koła ratunkowe

W derbowych spotkaniach nigdy nie ma jednak miejsca na zbyt wczesną radość. Zwłaszcza gdy samemu rzucasz rywalowi aż dwa koła ratunkowe. A Arsenal dodał spotkaniu znaczną dawkę emocji po własnych, niewymuszonych błędach. Najpierw David Raya podał pod nogi Christiana Romero, gdy ten w drugiej połowie zdobył bramkę kontaktową, a następnie Declan Rice bezsensownie kopnął w nogę Heung-Min Son w polu karnym, dzięki czemu Koreańczyk mógł za chwilę skutecznie uderzać z 11. metra.
Na więcej i błędów Arsenalu, i starań Tottenhamu już nie było miejsca. Goście po emocjonującym finiszu wygrali i umocnili się na prowadzeniu w Premier League. Od Manchesteru City, nad którym mają cztery punkty przewagi, rozegrali jednak dwa spotkania więcej.
Jakub Kiwior wszedł w samej końcówce z ławki rezerwowych i tego dnia zagrał jedynie ostatnie kilka minut spotkania.

Tottenham - Arsenal 2:3