Arsenal wygrał na wyjeździe z Manchesterem United i nadal ma szansę na tytuł

12/05/2024, 20:27 GMT+2

Londyński Arsenal pokonał na Old Trafford ekipę Manchesteru United 1:0 i powrócił na prowadzenie w tabeli Premier League. W końcówce spotkania, w barwach Kanonierów zagrał reprezentant Polski Jakub Kiwior. Już wiadomo, że mistrzostwo Anglii rozstrzygnie się w ostatniej kolejce rozgrywek.

Trening Arsenalu przed meczem z Bayernem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Bezcennego gola w Manchesterze strzelił w 20. minucie Belg Leandro Trossard. Trafił do bramki z bliskiej odległości, po dograniu Niemca Kaia Havertza. Kiwior wszedł na boisko na końcowe minuty meczu, już w doliczonym czasie gry.
To pierwsze zwycięstwo Kanonierów na Old Trafford od 1 listopada 2020 roku, kiedy także wygrali 1:0.
Londyńczycy zwyciężyli po raz piąty z rzędu w Premier League i mają 86 punktów. O jeden mniej zgromadził broniący tytułu Manchester City. Manchester United ma 54 pkt i jest ósmy.

Radość piłkarzy Arsenalu w meczu z Manchesterem United w Premier League

Walka o tytuł do końca

Ostatnia kolejka zostanie rozegrana 19 maja i wówczas Arsenal zagra z Evertonem, a Manchester City z West Ham United, którego rezerwowym bramkarzem jest Łukasz Fabiański. Obaj kandydaci do tytułu wystąpią tego dnia przed własną publicznością.
Obecnie w lepszej sytuacji jest ekipa The Citizens, bo ma jeden mecz zaległy. Dlatego we wtorek 14 maja może znów znaleźć się na czele tabeli. Obywatele rozegrają na wyjeździe zaległe spotkanie z Tottenhamem Hotspur, czyli lokalnym i odwiecznym rywalem Arsenalu.
Trzecie miejsce zajmuje Liverpool, mający 78 punktów. W poniedziałek The Reds zmierzą się w Birmingham z czwartą Aston Villą Matty'ego Casha.