Arsenal pokonał Bournemouth w 36. kolejce Premier League. Jak odpowie Manchester City?

Akt. 04/05/2024, 15:56 GMT+2

Prowadzący w tabeli Arsenal pokonał w Londynie Bournemouth 3:0 w pierwszym sobotnim meczu 36. kolejki Premier League. Kanonierzy powiększyli przewagę nad goniącym Manchesterem City do czterech punktów. Obrońcy tytułu tego samego dnia zmierzą się z Wolverhampton Wanderers, ale wciąż mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Trening Arsenalu przed meczem z Bayernem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Jakub Kiwior z Arsenalu przesiedział cały mecz z Bournemouth na ławce rezerwowych. Trener Mikel Arteta dokonał tylko dwóch zmian i to w ostatnich minutach, kiedy gospodarze prowadzili już dwoma golami.
Londyńczycy do przerwy prowadzili 1:0. Pod koniec pierwszej połowy Bukayo Saka wykorzystał rzut karny po faulu bramkarza rywali Marka Traversa. W 70. minucie Declan Rice podał do Leandro Trossarda, który trafił na 2:0. W doliczonym czasie wynik meczu ustalił Rice.
Kiwior ostatnie pełne spotkanie rozegrał 20 kwietnia przeciwko Wolverhampton Wanderers.

Manchester City goni lidera

Kanonierzy w dotychczasowych 36 meczach zdobyli 83 punkty. Drugi w stawce Manchester City (79 pkt) postara się zniwelować większość strat w sobotę o godzinie 18.30 na własnym terenie z Wolverhamptonem. Poza tym ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Tottenhamem, który odbędzie się 14 maja.

Arsenal - Bournemouth 3:0 (1:0)

Bramki: Bukayo Saka (45), Leandro Trossard (70), Declan Rice (90 + 7).