HSV nie zagra w Bundeslidze. Tydzień temu piłkarze i kibice przez chwilę cieszyli się z awansu

Akt. 06/06/2023, 09:19 GMT+2

W Hamburgu nie będą miło wspominać końcówki obecnego sezonu. W rewanżowym meczu barażowym o prawo gry w Bundeslidze piłkarze HSV przegrali u siebie 1:3 z VfB Stuttgart i pożegnali się z marzeniami o awansie. Żal tym większy, że do promocji w regularnym sezonie zabrakło im kilku minut.

Kibice HSV najpierw świętowali awans, ale ostatecznie ich drużyna zagra w barażach

Ekipa z Hamburga była w trudnej sytuacji przed rewanżem. W pierwszym spotkaniu "Die Schwaben" zwyciężyli 3:0 i mogli spokojnie czekać na rozwój wydarzeń w drugim spotkaniu.

Cierpliwość Stuttgartu

HSV nie traciło nadziei. Już w 6. minucie Sonny Kittel otworzył wynik meczu. Do dogrywki brakowało jeszcze dwóch bramek,ale z czasem do głosu doszli goście.
Na początku drugiej połowy wyrównał Enzo Millot, a po kilkunastu minutach podwyższył na 2:1. W doliczonym czasie wynik na 3:1 ustalił Silas, pieczętując utrzymanie Stuttgartu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Regularny sezon VfB zakończyło na 16. pozycji w niemieckiej ekstraklasie, natomiast HSV zajął trzecie miejsce w 2. Bundeslidze.
Przez długi czas wydawało się, że Hamburg świętować będzie bezpośredni awans. Tydzień temu fani HSV po meczu ostatniej kolejki, w Sandhausen, rozpoczęli nawet z tej okazji fetę. Radość była jednak przedwczesna. W trzeciej i dziewiątej minucie doliczonego czasy gry dwa gole w Regensburgu strzeliło Heidenheim, zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli i spychając utytułowanego rywala na najniższy stopień podium. Drugą pozycję, gwarantującą awans, zajęło Darmstadt.
W tym sezonie z 1. Bundesligą pożegnali się Hertha Berlin i Schalke 04 Gelsenkirchen. Nowe rozgrywki rozpoczną się 18 sierpnia.