Widzew wymienił trenera i przerwał złą serię

17/09/2023, 19:15 GMT+2

Powrót po przerwie reprezentacyjnej udał się piłkarzom Widzewa. Łodzianie wygrali pierwszy mecz po trzech spotkaniach bez zwycięstwa, pokonując u siebie 2:0 Cracovię w 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Był to debiut nowego trenera Daniela Myśliwca.

Legia Warszawa - Widzew Łódź w 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy (źr. PAP)

37-letni szkoleniowiec, który zastąpił w łódzkim zespole Janusza Niedźwiedzia, zaskoczył posadzeniem na ławkę dotychczasowego kapitana Patryka Stępińskiego. Pozostałe zmiany w wyjściowym składzie gospodarzy wynikały z urazów obrońcy Serafina Szoty i hiszpańskiego pomocnika Frana Alvareza.

Cracovia wyręczyła rywali

Pierwsza połowa nie była zbyt atrakcyjna. Brakowało w niej klarownych sytuacji z jednej i drugiej strony. Właściwie jedynym ważnym wydarzeniem pierwszej połowy był gol strzelony przez łodzian w 36. minucie. Z dobrego dośrodkowania Portugalczyka Fabio Nunesa skorzystał Bartłomiej Pawłowski, który uderzeniem głową pokonał próbującego interweniować Sebastiana Madejskiego.
Po zmianie stron Cracovia zepchnęła gospodarzy do głębokiej obrony. Szybko mogła też doprowadzić do wyrównania, lecz w 52. minucie łodzian przed stratą gola po główce Rumuna Virgila Ghity uratował słupek.
Cracovia atakowała, ale z czasem coraz bliżej zdobycia bramki był Widzew. W 65. minucie bardzo groźnie z rzutu wolnego strzelał Pawłowski, który zmusił do dużego wysiłku bramkarza Cracovii. W jednej z kolejnych akcji przed szansą na podwyższenie prowadzenia łodzian stanął Jordi Sanchez. Hiszpana wyręczył czeski obrońca Cracovii Jakub Jugas, który skierował piłkę do własnej bramki.
Druga stracona bramka odebrała ochotę do gry drużynie trenera Jacka Zielińskiego, która zagroziła bramce gospodarzy jedynie po strzale z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry. Widzew ostatni raz wygrał 12 sierpnia, jeszcze za czasów Niedźwiedzia. Teraz rozpoczęła się era Myśliwca.
Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Pawłowski (36-głową), 2:0 Jakub Jugas (71-samobójcza).
Żółta kartka - Widzew Łódź: Mato Milos. Cracovia Kraków: Cornel Rapa, Virgil Ghita.
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 16 548.
Widzew Łódź: Henrich Ravas - Mato Milos, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Fabio Nunes - Antoni Klimek (65. Dawid Tkacz), Marek Hanousek, Dominik Kun, Juljan Shehu (65. Sebastian Kerk), Bartłomiej Pawłowski (82. Andrejs Ciganiks) - Jordi Sanchez (82. Imad Rondic).
Cracovia Kraków: Sebastian Madejski - Virgil Ghita, Jakub Jugas, Arttu Hoskonen (86. Andreas Skovgaard) - Cornel Rapa (66. Mateusz Bochnak), Takuto Oshima, Karol Knap (66. Jani Atanasov), Michał Rakoczy (86. Kamil Ogorzały), Paweł Jaroszyński - Benjamin Kallman (72. Jakub Myszor), Patryk Makuch.